Click for more products.
No produts were found.
PorównajUlubione

Taśma o pojemności 400 TB

Wysłany dnia1 Rok temu
Ulubione0
Przechowywanie danych na taśmie nie jest najpopularniejszym sposobem na archiwizację zdjęć z wakacji, ale warto wiedzieć, że to nadal stosowana metoda, szczególnie na dużą skalę. Pamięci wykorzystujące taśmę mają dziś pojemność do 12 TB, są stosunkowo tanie i wszystko wskazuje na to, że w przyszłości nie znikną szybko z rynku. Fujifilm zapowiedział, że taśma o pojemności 400 TB powinna powstać do końca 2030 roku.

Tak dużą pojemność ma się dać osiągnąć dzięki zmianie powłoki taśmy. Obecnie naukowcy deklarują, że doszli do granic możliwości materiału i uzyskanie większej pojemności (bez zmiany technologii) nie jest możliwe. Pomysł na rewolucję w tym zakresie polega na zastąpieniu ferrytu barowego ferrytem strontowym. Pierwsze nośniki z taką powłoką mają oferować pojemność 48 TB i trafić na rynek do 2022 roku.

Jak podaje Tech Explore, pojemność nośników taśmowych rośnie na podobnej zasadzie, którą głosi prawo Moore'a. W tym przypadku jednak, podwojenie pojemności odnotowuje się konsekwentnie mniej więcej co 2,5 roku. Pierwsze taśmy, w których zastosowano ferryt barowy osiągnęły pojemność 2,5 TB i występowały jako standard LTO-6.

Leave a Comment
Leave a Reply

Home

Settings

Menu

Utwórz bezpłatne konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się