Click for more products.
No produts were found.
PorównajUlubione

Jakie elementy do systemu alarmowego do domu?

Wysłany dnia7 Miesięcy temu przez
Ulubione1

System alarmowy w domuDom to miejsce gdzie spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia, tam spotykamy się z najbliższymi i odpoczywamy po pracy. Ważne jest każdy członek rodziny czuł się w nim bezpiecznie oraz swobodnie. Są w nim też rzeczy o wysokiej dla nas wartości materialnej jak i sentymentalnej, dlatego warto zadbać o nie kiedy nikogo z domowników nie ma lub gdy wszyscy śpią. Z pomocą przychodzą nam rozbudowane i funkcjonalne systemy alarmowe. Mają one na celu: zabezpieczyć wybrany obiekt, odstraszyć potencjalnego włamywacza, a przede wszystkim poinformować właściciela oraz pracowników ochrony o nieproszonym gościu.

Systemy alarmowe to zbiór odpowiednio dobranych i współpracujących ze sobą urządzeń:

Płyta główna


Centrala alarmowa monitoruje prawidłową pracę wszystkich elementów podłączonych do systemu. Przetwarza sygnały dostarczone z czujników, wprowadzone dane do manipulatorów, kontroluje wszystkie podłączone urządzenia, sygnalizuje uszkodzone przewody, a co najważniejsze w przypadku włamania do domu uruchamia sygnalizacje optyczną oraz akustyczną. Wszystkie alarmy, zmiany w systemie oraz informacje z pozostałych urządzeń zapisywane są w pamięci. Centrala ma też za zadanie wysłać powiadomienia o alarmie do wybranych użytkowników.

Transformator

Transformator zasila płytę główną odpowiednim napięciem wyjściowym. Najcześciej jest to 16V lub 18V, jednak na ważne jest to, jaką centrale alarmową mamy założoną i na jej postawie dobrać konkretny transformator. Następnymi parametrami na które trzeba zwrócić uwagę to wartość prądu wyrażana w A(amperach) oraz maksymalna moc wyjściowa VA(woltoamper).Akumulator

Akumulator zapewnia pracę całego systemu alarmowego w przydatku awarii zasilania w domu. Różnią się one pojemnością, a co za tym idzie wymiarami. Ważnym parametrem w doborze akumulatora jest jego żywotność. Każdy Producent określa ją w karcie katalogowej i wynosi ona przeważnie od 3 do 10 lat.

                                   


Moduły rozszerzeń i komunikacji

                       

Moduły (ekspandery). Pozwalają zwiększyć liczbę wejść i wyjść centrali, dzięki którym jest możliwość podłączenia większej ilości czujek i innych urządzeń w systemie alarmowym.

Kontroler systemu bezprzewodowego. Dzięki niemu możliwe jest podłączenie do systemu bezprzewodowych czujek oraz innych urządzeń nie wymagających przewodów. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku, kiedy nie ma możliwości dołożenia nowych przewodów. Niestety trzeba przy tym pamiętać, żeby baterie wymieniać conajmniej raz na 2 lata. Dodawanie i konfigurację nowych elementów bezprzewodowych wykonujemy za pomocą podłączonego już do systemu manipulatora lub z wykorzystaniem przenośnego komputera z przeznaczonym do tego programem.

Moduł komunikacyjny. W przypadku włamania ważną funkcją systemu jest powiadomienie gospodarzy o nie proszonych gościach poprzez sieć GSM. Niektóre centrale mają wbudowany moduł GSM, w innym przypadku warto zainwestować dodatkowo w takie rozwiązanie. Jest ono niezwykle ważne, kiedy nie ma nas w domu przez dłuższy czas.Manipulator
                    

Manipulator to elektryczne urządzenie z klawiaturą lub panelem dotykowym, które stanowi centrum obsługi systemu alarmowego dla każdego użytkownika. Umożliwia programowanie i kontrolowanie systemu, a także uzbraja i rozbraja alarm w całym domu. Na wyświetlaczu możemy przejrzeć całą historię zdarzeń oraz błędów zachowanych w pamięci urządzenia. Są tak projektowane, żeby swoim wyglądem idealnie komponowały się w każdym pomieszczeniu, a korzystanie z nich jest proste i intuicyjne.

Sygnalizator Akustyczno-Optyczny

                              

Sygnalizator ze względu na budowę możemy podzielić na zastosowanie wewnętrzne i zewnętrzne. Sama obecność dobrze umieszczonego sygnalizatora skutecznie odstrasza potencjonalnego złodzieja. Wie on wtedy, że w domu zamontowany jest profesjonalny system alarmowy. W przypadku gdy mimo to nie pożądany gość spróbuje wkraść się do domu, sygnalizator głośno zaalarmuje o wtargnięciu okolicznych przechodniów i sąsiadów.

Czujki

                                   

Czujki są podstawowym i bardzo ważnym elementem każdego systemu alarmowego. Wykrywają one nie tylko włamanie, ale także mogą być bardzo pomocne przy: rozszczelnieniu kanalizacji, obecności gazu ziemnego, a nawet awarii systemu grzewczego. Dlatego trzeba dobrze przemyśleć jakie czujki przydadzą się w konkretnym mieszkaniu. Oprócz doboru, równie ważny jest odpowiedni montaż. Źle umieszczone mogą wywołać fałszywy alarm, a nawet nie wykryć potencjalnego włamywacza.

Czujki możemy podzielić na:

 1. Czujki Ruchu:

 • Pasywne podczerwieni (PIR),

 • Mikrofalowe (MW),

 • Dualne (PIR+MW),

 1. Obwodowe (kontaktrony),

 2. Gazu

 3. Zbicia szyby

 4. Drgań

 5. Zalania

 6. Czadu

 7. Dymu

 8. Bariery Podczerwieni

Różne czujki zwiększają funkcjonalność całego systemu, a co najważniejsze to również nasze bezpieczeństwo oraz naszych bliskich.

Przewody


Cały system alarmowy najlepiej połączyć za pomocą przewodów. Gwarantują one pewne zasilanie i komunikację miedzy każdym urządzeniem, a jednocześnie poprawiają niezawodność systemu. Przewody używane przy alarmach możemy podzielić na:

 • Przewód miedziany YTDY

 • Skrętka komputerowa

System alarmowy zapewnia nam oraz naszym bliskim bezpieczeństwo i spokój. Warto dobrze zastanowić się jakie urządzenia są potrzebne do naszego systemu oraz omówić to z instalatorem bądź innym wykwalifikowanym pracownikiem zajmującym się alarmami.
Tag: alarm
Powiązane produkty
Kod: G2006
649,00 zł netto
798,27 zł brutto
 • 16 (możliwość rozbudowy do 64) programowalnych wejść przewodowych na płycie głównej centrali:
  - obsługa czujek typu NO i NC oraz czujek roletowych i wibracyjnych,
  - obsługa konfiguracji EOL i 2EOL,
  - kilkadziesiąt typów reakcji.
 • możliwość podziału systemu na 32 strefy, 8 partycji,
 • 16 (możliwość rozbudowy do 64) programowalnych wyjść przewodowych na płycie głównej centrali:
  - 4 wyjścia wysokoprądowe,
  - 12 wyjść niskoprądowe typu OC
Kod: G2103
1 166,00 zł netto
1 434,18 zł brutto
 • pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 7” ułatwiający korzystanie z systemu
 • graficzny, intuicyjny interfejs obsługi z możliwością indywidualnego personalizowania dla każdego użytkownika
 • funkcjonalność MAKRO umożliwiająca realizowanie sekwencji czynności za pomocą pojedynczego polecenia
 • możliwość podglądu obrazu z kamer IP
Leave a Comment
Leave a Reply

Home

Settings

Menu

Utwórz bezpłatne konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się