Click for more products.
No produts were found.
Porównaj

Anteny GSM, 3G, LTE, 5G

Anteny GSM, 3G, LTE, 5G to sprzęt przeznaczony do odbioru i zwiększenia siły sygnału modemów komórkowych. Oferujemy wysokiej jakości urządzenia dostosowane do sieci różnych generacji. W kategorii tej można znaleźć także szereg dodatkowych produktów, m.in. wzmacniacze GSM i LTE, rozgałęźniki GSM/LTE czy konektory i złącza.

Czytaj więcej
Filtruj według
Pokazano 1-16 z 45 pozycji

Anteny GSM

Oferujemy profesjonalne anteny GSM. To proste urządzenia, które poprawiają poziom odbioru sygnału modemów komórkowych. Ze względu na miejsce montażu rozróżnia się dwie odmiany – zewnętrzne oraz wewnętrzne. Doskonale sprawdzają się w sytuacji, gdy ze względu na ograniczenia fizyczne (np. ściany, drzewa) czy dużą odległość, siła sygnału jest odczuwalnie mniejsza.

GSM (ang. Global System for Mobile Communications, oryginalnie: fr. Groupe Spécial Mobile) to najpopularniejszy standard telefonii komórkowej. Oparte na nim sieci oferują usługi związane z transmisją głosu i danych. Mogą być udostępniane na zasadzie abonamentu, formy przedpłaconej lub umowy mieszanej. Pozwalają korzystać z telefonu w praktyce na całym świecie.

Sieć GSM jest obecnie największym, najbardziej popularnym systemem komunikacyjnym. Zapewnia wysoką jakość usług, a przy tym jest w stanie dostosować się do stale zwiększającej się ilości przesyłanych danych oraz liczby połączeń. W naszym sklepie dostępne są rozmaite modele niezawodnych anten GMS o różnych parametrach.

Anteny LTE

W kategorii tej można znaleźć także nowoczesne anteny LTE (4G) od renomowanych producentów, zapewniające najwyższy poziom odbioru sygnału. Technologia ta gwarantuje szybki przesył danych (średnio na poziomie 100-150 mb/s, a maksymalnie 600 mbit/s), ale jej dostępność jest zależna od wielu czynników, m.in. architektury w najbliższym otoczeniu, ukształtowania terenu czy odległości od nadajników.

Do odbioru sygnału potrzebna jest antena zewnętrzna LTE. Aby zapewnić najlepszy odbiór, trzeba uzyskać informację na temat lokalizacji nadajnika, a także obsługiwanych przez niego pasmach. Po ustaleniu jego odległości, trzeba również sprawdzić rodzaj złącz modemu/routera, a także to, czy agreguje dane pasma.

W naszym sklepie dostępny jest szeroki wybór anten LTE do montażu na zewnątrz i wewnątrz budynków, a także dodatkowe akcesoria, takie jak np. wzmacniacze LTE.

Anteny 5G

Sklep AlamHouse oferuje również najnowsze rozwiązanie w tej dziedzinie, czyli anteny 5G. Zapewniają dużą prędkość transmisji, większą pojemność (więcej częstotliwości) oraz krótszy czas reakcji. Dzięki temu pozwalają łączyć ze sobą wiele urządzeń na raz, a także doskonale wspierają innowacyjne technologie, takie jak np. VR (ang. virtual reality).

5G jest piątą generacją sieci telekomunikacyjnych, będącą ewolucją LTE czwartej generacji. Można wyróżnić trzy podstawowe zastosowania tej technologii:

  1. Masowe połączenie urządzeń (tzw. Internet Rzeczy, komunikujący ze sobą wiele urządzeń bez ingerencji człowieka.  Rozwiązanie wykorzystywane w przemyśle, nie tylko np. produkcji czy rolnictwie, ale też biznesie),

  2. Stabilne, szybkie połączenie o niskim opóźnieniu (umożliwia kontrolę w czasie rzeczywistym, co jest przydatne szczególnie przy m.in. robotyce przemysłowej, systemach bezpieczeństwa czy sieciach transportowych),

  3. Bezprzewodowa transmisja szerokopasmowa (zapewnia szybszą transmisję danych oraz większą pojemność, gwarantując m.in. bezprzewodowy dostęp do internetu dla gospodarstw domowych, lepszą łączność nawigacyjną czy łatwiejsze transmisje telewizyjne w terenie).

W skład naszego asortymentu wchodzą nowoczesne modele anten 5G od znanych, renomowanych producentów. Z ich pomocą można stworzyć profesjonalne instalacje, które zapewniają łączność na najwyższym poziomie. Przy okazji można u nas znaleźć cały niezbędny, dodatkowy osprzęt, potrzebny do montażu poszczególnych urządzeń.

Anteny 3G

Chociaż sieci oparte na tym standardzie reprezentują już starszą, stopniowo wypieraną technologię, można je jeszcze spotkać, a sporo użytkowników nadal z niej korzysta. Z tego względu oferujemy też anteny 3G. Telefonię trzeciej generacji uruchomiono na początku XXI wieku, co zrewolucjonizowało rynek komunikacyjny. Sieć tego typu umożliwiła bowiem dostęp do internetu oraz transmisję video, rozwijając 2G, która pozwalała jedynie na połączenia telefoniczne i przesyłanie wiadomości SMS.

Standard 3G zagwarantował bardzo szybki na tamte czasy przesył danych (o prędkości 14 mb/s, a nawet do 42 mb/s). Dzięki antenom 3G telefony stały się multimedialnymi urządzeniami, z pomocą których dało się korzystać z Internetu. Sieć sprawiła, że możliwe było używanie portali społecznościowych i komunikatorów, wysyłanie maili, robienie zakupów online itp. Z czasem standard został jednak wyparty przez szybszą, bardziej stabilną sieć 4G (LTE), ponieważ okazał się mało wydajny i drogi w utrzymaniu.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą anten GSM, 3G, LTE, 5G. Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz pomocy – skontaktuj się z nami. Wybierz nowoczesny sprzęt, który zagwarantuje Ci najlepszy możliwy odbiór sygnału!

Settings

Menu