Click for more products.
No produts were found.
Porównaj

Karty sieciowe

Nie wszystkie urządzenia wyposażone są w moduł Wi-Fi, który służyłby do odbierania i przekazywania sygnału. Nie oznacza to jednak, że taki sprzęt będzie skazany na odcięcie od Internetu. W takich sytuacjach doskonale sprawdzą się karty sieciowe. Te niewielkie urządzenia sprawiają, że Internet bezprzewodowy może być odbierany bezproblemowo. Takie rozwiązanie pozwala na ograniczanie ilości okablowań w domu, dzięki czemu osoby ceniące minimalizm z pewnością docenią takie urządzenie. 

Czytaj więcej
Filtruj według
Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Co to są karty sieciowe?

Zapewne wiele osób nie zdaje sobie sprawy, co może kryć się pod tym enigmatycznym pojęciem, jakim jest karta sieciowa. Tak naprawdę jest to niewielkich rozmiarów urządzenie, które stanowi podzespół i jest elementem wyposażenia prawie każdego nowoczesnego sprzętu elektronicznego, który posiada możliwość łączenia się z Internetem. Jednak w jaki sposób działają karty sieciowe? Urządzenie wpięte do sprzętu zasilanego źródłem energii jest w stanie przekształcić otrzymane pakiety danych na sygnały, które są przekazywane w obrębie sieci komputerowej. Takie rozwiązanie pozwala sprzętom elektronicznym na łączenie się z Internetem, jeśli jakaś sieć znajduje się w pobliżu. Warto mieć na uwadze, że każda z kart sieciowych posiada różne parametry, dlatego przed dokonaniem zakupu, należy dokładnie zapoznać się z możliwościami danego urządzenia. Koniecznie trzeba sprawdzić, czy elektronika będzie kompatybilna z daną kartą sieciową, gdyż wtedy zakup będzie na pewno odpowiednią inwestycją.

Rodzaje kart sieciowych

Karty sieciowe możemy podzielić na dwie podstawowe grupy. Jest to podział ze względu na sposób podłączania kart:

  • Karty Wi-Fi wewnętrzne — to niewielka karta, którą można włożyć do komputera stacjonarnego, za pomocą wejścia PCI Express. Takie rozwiązanie pozwoli na dobre i stałe połączenie z Internetem komputera PC;
  • Karty Wi-Fi zewnętrzne — najczęściej jest to odbiornik Wi-Fi USB. Popularne wejście pozwala na łatwe wpinanie do wielu urządzeń, a co za tym idzie, będzie możliwy szybkie podłączenie do sieci.

Na co zwrócić uwagę?

Przed zakupem warto również zastanowić się dokładnie jaki standard obsługi Wi-Fi będzie najkorzystniejszy. W naszej ofercie można znaleźć urządzenia, które obsługują takie standardy Wi-Fi jak: Wi-Fi 1, Wi-Fi 2, Wi-Fi 3, Wi-Fi 4, Wi-Fi 5. Im wyższy numerek, tym szybsza transmisja danych. Kolejnym czynnikiem, na jaki warto zwrócić uwagę, jest moc nadawania oraz ilość anten. Większa moc będzie miała wpływ na lepszą stabilność połączenia, natomiast większa liczba anten będzie odpowiedzialna za prędkość karty.

Settings

Menu