Click for more products.
No produts were found.
Porównaj

Przewody alarmowe

Przewody alarmowe są odpowiednio dostosowane do tworzenia instalacji bezpieczeństwa. W naszej ofercie dostępne są kable, które z powodzeniem można wykorzystać podczas montażu rozmaitych czujników, ale też domofonu itp. Posiadamy szeroki wybór przewodów do systemów alarmowych od renomowanych producentów, które są skuteczne, solidne i zapewniają odpowiednią transmisję sygnału.

Czytaj więcej
Filtruj według
Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Przewody do systemów alarmowych


Przewody do systemów alarmowych to najczęściej kable do instalacji niskonapięciowych, takie jak: YTDY, YTLY, XSTDYz i XzTKMXpw. Producenci czujników i innych elementów takich instalacji raczej nie zalecają konkretnego typu okablowania, ale odmiany te w większości przypadków dają najlepsze efekty. W niektórych sytuacjach sensowne może być też zastosowanie kabla koncentrycznego, czyli tzw. skrętki – jest idealna do transmisji sygnału różnicowego (dwoma żyłami płynie ten sam sygnał, ale w jednej jest symetryczny).
Monterzy najczęściej stosują przewody alarmowe z 6 lub 8 żyłami, które najlepiej sprawdzają się jako medium transmisji sygnałów informacyjnych. Taka liczba żył jest optymalna w przypadku większości urządzeń. Czujnikom czasami wystarczą zaś zaledwie 4 żyły, ale nadmiar może być traktowany jako zapas, który przyda się np. w razie ewentualnych awarii.


Z pomocą przewodów do systemów alarmowych dostępnych w naszej ofercie z powodzeniem można zamontować m.in.:
-systemy alarmowe,
-elektrozamki,
-czujniki (m.in. dymu, czadu, ruchu),
-domofony i wideomofony,
-moduły sterujące.
Proponujemy solidne, wytrzymałe, ale przede wszystkim funkcjonalne kable. Gwarantują odpowiednią transmisję sygnału, dlatego zapewniają prawidłowe działanie całego systemu. Z powodzeniem mogą być też wykorzystywane do innych instalacji, np. zdalnego sterowania.


Przewody alarmowe


Przewody alarmowe są odpowiednio dostosowane do wymogów instalacji oraz składających się na nią urządzeń. Sprzęt tego typu ma niskie napięcie znamionowe, dlatego trzeba podłączać go wykorzystując miedziane kable niskonapięciowe. W zależności od tego, z czego wykonana jest zewnętrzna izolacja, okablowanie może być montowane wewnątrz lub na zewnątrz budynków.


Przy dobieraniu przewodów alarmowych niezwykle ważna jest ich trwałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne i inne szkodliwe czynniki zewnętrzne (m.in. wilgoć, promieniowanie UV, zmienne temperatury). Od jakości wykonania kabli w dużej mierze zależy to, czy założony system będzie działał bez zarzutu.


Awaria może doprowadzić do ogromnych strat (np. w wyniku włamania) czy nawet tragedii (np. w wyniku pożaru). Wystarczy, że jeden z kabli zostanie przerwany lub z innego powodu przestanie działać, a cały system może stać się nieaktywny. Z tego względu najrozsądniej jest zainwestować w przewody alarmowe od renomowanych producentów. Nie tylko są wykonane z dobrych gatunkowo materiałów, ale też posiadają dodatkowe zabezpieczenia oraz spełniają wszystkie obowiązujące normy. W naszej ofercie dostępne są jedynie najlepsze kable na rynku, które gwarantują, że cała instalacja zawsze będzie niezawodna.
Przewody do systemów alarmowych przeznaczone do montażu w budynku muszą spełniać klasy pożarowe, czyli powinny być zabezpieczone tworzywem, które w razie podpalenia nie wydziela szkodliwych substancji oraz emituje stosunkowo mało dymu. Kable zewnętrze muszą z kolei być powleczone płaszczem, który zapewni maksymalną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią itp.


Oferujemy szeroki wybór przewodów alarmowych, w wielu odmianach. Proponujemy kable o różnej długości oraz rozmaitych parametrach technicznych. Posiadamy warianty, które będą przydatne przy tworzeniu instalacji w domu, ale też w biurze, sklepie, salonie usługowym, szkole, hotelu czy innych budynkach użytku publicznego.


Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą przewodów do systemów alarmowych. W razie ewentualnych kłopotów z doborem odpowiedniego okablowania zachęcamy do zadawania pytań – chętnie służymy pomocą. Wybierz idealne przewody alarmowe, które pozwolą Ci stworzyć skuteczny system zabezpieczeń!

Settings

Menu