Click for more products.
No produts were found.
Porównaj

Kable koncentryczne 50 Om

Kabel koncentryczny 50 om to przewód o impedancji 50 ohm, często wykorzystywany m.in. w instalacjach WLAN czy systemach bezprzewodowych, np. poprawiających odbiór sygnału GSM i LTE. W naszej ofercie dostępne są artykuły renomowanych producentów, wykonane z materiałów najwyższej jakości. Proponujemy kable koncentryczne 50 om o różnych parametrach, przeznaczone do montażu na zewnątrz, a także wewnątrz budynków.

Czytaj więcej
Filtruj według
Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Kabel koncentryczny 50 om

Kabel koncentryczny 50 om to jeden z dwóch głównych rodzajów przewodów tego typu. Wykorzystuje się go głównie w instalacjach przeznaczonych do transmisji danych oraz komunikacji bezprzewodowej.

Ohm to jednostka oporu (impedancji), a oznaczenie om (Ω) określa odporność obwodu na przepływ prądu elektrycznego. Wielkość charakteryzuje zależność między natężeniem prądu i napięciem w obwodach prądu przemiennego.

Kable koncentryczne 50 om były rozwijane już w 1930 roku, przy okazji wynalezienia nadajnika radiowego. Przeprowadzane na przestrzeni lat eksperymenty dowiodły, że najmniejsze straty gwarantowała impedancja 77 om, ale najlepszą moc daje się osiągnąć przy impedancji 30 om. Ostatecznie wartość 50 om została uznana za optymalny kompromis.

Podstawowym zastosowaniem kabla koncentrycznego 50 om jest transmisja danych w systemie komunikacji dwukierunkowej. Najczęściej wykorzystuje się go przy tworzeniu instalacji:

 • sieci Ethernet

 • WLAN,

 • sieci GPS,

 • systemów sieci komórkowych.

W naszej ofercie dostępne są kable koncentryczne 50 om, które doskonale sprawdzają się przy realizacji rozmaitych instalacji. Proponujemy warianty o różnej długości, średnicy, izolacji itp. Bez problemu można u nas znaleźć odpowiednie przewody do bardziej i mniej zaawansowanych systemów.

Kable koncentryczne 50 om

Kable koncentryczne 50 om są powszechnie stosowane przy budowie sieci WLAN. Zasięg sieci bezprzewodowej jest zależny od wielu czynników. Do najważniejszych zalicza się

 • moc wyjściową urządzenia,

 • tłumienie kabli,

 • zysk anten,

 • czułość urządzenia,

 • tłumienie między antenami,

 • zakłócenia pochodzące od innych urządzeń,

 • wpływ ewentualnych przeszkód, np. ścian.

Straty sygnału na kablach koncentrycznych 50 om można zredukować wybierając przewody pracujące do częstotliwości 6 GHz, które wykazują niższe tłumienia w paśmie 2,4 GHz. Na takiej częstotliwości w jednym miejscu mogą jednak prawidłowo działać jedynie 3 sieci bezprzewodowe. Przy obecnym rozpowszechnieniu sieci WLAN konieczne stało się więc przejście na pasmo 5 GHz.

W naszej ofercie dostępne są rozmaite warianty kabli koncentrycznych 50 om. Odpowiednio dobrane gwarantują najlepszą transmisję danych oraz przez lata sprawdzają się bez zarzutu.

Przewód koncentryczny 50 om

Przewód koncentryczny 50 om aby był skuteczny, musi też być odpowiednio zabezpieczony. Ogromne znaczenie ma jego budowa, m.in. ekranowanie i dielektryki. Niezwykle ważna jest jednak także zewnętrzna izolacja, czyli tzw. płaszcz. Ma za zadanie chronić kabel przed zniszczeniem, do którego mogłyby doprowadzić różne szkodliwe czynniki zewnętrzne.

W przypadku przewodów koncentrycznych 50 om bardzo ważna jest również klasa pożarowa. Kable stosowane wewnątrz budynków muszą być zgodne z dyrektywą CPR, a także powinny spełniać europejską normę EN 50575. Przepisy te określają wymagania dotyczące właściwości przewodu w sytuacji kontaktu z ogniem, a także oceniają jego właściwości w kontekście materiałów budowlanych. Oferujemy certyfikowane przewody od znanych, sprawdzonych producentów, które zgodnie z prawem można montować także w pomieszczeniach.

Przewody koncentryczne 50 om

Przewody koncentryczne 50 om w zależności od zastosowanej izolacji mogą być montowane wewnątrz albo na zewnątrz budynków. W pierwszym przypadku, ich płaszcz musi być przede wszystkim odporny na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, promieniowanie UV, wysokie i niskie temperatury itp. Jeśli zaś kable mają być zakładane wewnątrz, powinny spełniać szereg wymogów związanych z bezpieczeństwem pożarowym – ich osłona podczas spalania nie może emitować szkodliwych substancji i dużej ilości dymu.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą przewodów koncentrycznych 50 om. W razie pytań czy wątpliwości, nasza obsługa chętnie wszystko wyjaśni oraz doradzi, który wariant najlepiej się sprawdzi. Zainwestuj w solidne, odporne, niezawodne okablowanie najwyższej jakości!

Settings

Menu