Click for more products.
No produts were found.
Porównaj

Instalacje światłowodowe

Instalacje światłowodowe są powszechnie używane, ponieważ umożliwiają szybką transmisję danych. Zdominowały rynek dostawców internetu, a także telefonii i telewizji cyfrowej. W tej kategorii oferujemy wszystkie elementy potrzebne do stworzenia takiej sieci – od okablowania, aż po akcesoria niezbędne do montażu, np. adaptery czy konwertery. Przy tym proponujemy rozwiązania odpowiednio dostosowane do światłowodów jednomodowych i wielomodowych.

Czytaj więcej
Filtruj według
Pokazano 1-16 z 286 pozycji

Instalacje światłowodowe

Instalacje światłowodowe dają dostęp do szybkiego przekazywania informacji. Są wykorzystywane w sieciach telefonicznych, telewizyjnych oraz internetowych. Ich parametry sprawiają, że można błyskawicznie pobierać i przesyłać duże ilości danych, a także oglądać filmy w jakości 4K, bez problemu grać w gry online itp. Wszystko to jest możliwe głównie dzięki zastosowaniu nowoczesnych kabli oraz szeregu urządzeń i akcesoriów. Każdy z tych produktów jest dostępny w naszym sklepie.

Dawniej stosowano przewody miedziane, przenoszące sygnał elektryczny. Światłowody są z kolei wykonane z włókna szklanego i przekazują sygnał poprzez światło, które pokonuje duże odległości znacznie szybciej. W instalacjach światłowodowych wykorzystuje się dwa rodzaje przewodów:

 • jednomodowe (jedna wiązka światła, rdzeń o średnicy 9um), które są idealne do tworzenia sieci o długości nawet kilkudziesięciu kilometrów;
 • wielomodowe (wiele wiązek światła, rdzeń o średnicy 50um lub 62,5um), lepiej sprawdzające się na krótszych dystansach.

Oferujemy szeroki wybór wysokiej jakości elementów, niezbędnych do stworzenia i montażu profesjonalnej instalacji światłowodowej. U nas można bez problemu skompletować wszystkie potrzebne urządzenia i osprzęt. Posiadamy również rozmaite odmiany przewodów światłowodowych, przeznaczone do montażu na zewnątrz oraz wewnątrz. Proponujemy też odpowiednio przystosowane kable krosowe, czyli tzw. pigtaile i patchcordy.

Chociaż sieć tego typu jest zdecydowanie trudniejsza do zamontowania, mając na względzie współczesne zapotrzebowanie przeciętnych użytkowników Internetu, nie powinno to stanowić większej przeszkody. Do zalet instalacji światłowodowych można zaliczyć m.in.:

 • możliwość przesyłania sygnału na duże odległości;
 • wysoką pojemność informacyjną przewodów;
 • niewielką wagę i wymiary kabli;
 • odporność na warunki atmosferyczne, a także zakłócenia elektromagnetyczne;
 • bezpieczeństwo (brak możliwości podsłuchu czy przechwycenia przekazywanych danych).

Proponujemy wszystkie produkty potrzebne do stworzenia funkcjonalnej instalacji światłowodowej od znanych, renomowanych producentów. Wszystkie artykuły z naszego asortymentu mają doskonałe parametry, a przy tym są trwałe i odporne na różne szkodliwe czynniki zewnętrzne. Wykazują długą żywotność oraz niską awaryjność, dlatego działają bez zarzutu. Przy tym mają wyjątkowo korzystne ceny.

Wszystko do światłowodów

W naszym sklepie można znaleźć wszystko do światłowodów. Posiadamy elementy niezbędne do stworzenia funkcjonalnej sieci przy budynku mieszkalnym, biurze czy każdym innym miejscu. Współcześnie są już bowiem z powodzeniem wykorzystywane nie tylko przez firmy telekomunikacyjne, ale też przedsiębiorców czy inne organizacje.

Na instalację światłowodową składają się m.in.:

 • przewody światłowodowe;
 • moduły SFP;
 • moduły GBIC/SFP+;
 • media konwertery, switche;
 • rozdzielnice i przełącznice światłowodowe;
 • szafy;
 • adaptery światłowodowe.

Najszybciej, najwygodniej i najłatwiej jest złożyć zamówienie w jednym sklepie – w ten sposób za jednym zamachem można dobrać do siebie poszczególne elementy, by idealnie ze sobą współpracowały. U nas jest to jak najbardziej możliwe!

W razie potrzeby zachęcamy do kontaktu. Nasza doświadczona, wykwalifikowana obsługa wyczerpująco odpowiada na pytania i rozwiewa ewentualne wątpliwości. Chętnie służymy radą i pomożemy dobrać wszystko do światłowodów, tak by w danym przypadku instalacja działała bez zarzutu oraz oferowała jak najlepsze parametry.

Akcesoria światłowodowe

Podczas budowy instalacji światłowodowej wykorzystuje się przede wszystkim okablowanie strukturalne, ale też szereg innych dodatkowych urządzeń i sprzętów. W naszej ofercie uwzględniliśmy więc także rozmaite akcesoria światłowodowe, wykorzystywane przez profesjonalnych monterów. Proponujemy m.in. rozdzielnice i przełącznice, a także wiele innych artykułów, które przydają się podczas konstruowania oraz zakładania sieci. Dzięki temu w jednym miejscu można bez problemu zgromadzić nieodzowne części takiej instalacji, przy okazji sporo oszczędzając na ich zakupie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą przewodów oraz akcesoriów światłowodowych. Masz jakieś pytania albo potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami – chętnie Ci pomożemy. Z naszym wsparciem odpowiednio dobierzesz wszystkie komponenty do instalacji światłowodowej. Stwórz niezawodną, szybką sieć!

Settings

Menu