Click for more products.
No produts were found.
PorównajUlubione

Instalacje światłowodowe

Instalacje światłowodowe są powszechnie używane, ponieważ umożliwiają szybką transmisję danych. Zdominowały rynek dostawców internetu, a także telefonii i telewizji cyfrowej. W tej kategorii oferujemy wszystkie elementy potrzebne do stworzenia takiej sieci – od okablowania, aż po akcesoria niezbędne do montażu, np. adaptery czy konwertery. Przy tym proponujemy rozwiązania odpowiednio dostosowane do światłowodów jednomodowych i wielomodowych.

Instalacje światłowodowe

Instalacje światłowodowe dają dostęp do szybkiego przekazywania informacji. Są wykorzystywane w sieciach telefonicznych, telewizyjnych oraz internetowych. Ich parametry sprawiają, że można błyskawicznie pobierać i przesyłać duże ilości danych, a także oglądać filmy w jakości 4K, bez problemu grać w gry online itp. Wszystko to jest możliwe głównie dzięki zastosowaniu nowoczesnych kabli oraz szeregu urządzeń i akcesoriów. Każdy z tych produktów jest dostępny w naszym sklepie.

Dawniej stosowano przewody miedziane, przenoszące sygnał elektryczny. Światłowody są z kolei wykonane z włókna szklanego i przekazują sygnał poprzez światło, które pokonuje duże odległości znacznie szybciej. W instalacjach światłowodowych wykorzystuje się dwa rodzaje przewodów:

 • jednomodowe (jedna wiązka światła, rdzeń o średnicy 9um), które są idealne do tworzenia sieci o długości nawet kilkudziesięciu kilometrów,

 • wielomodowe (wiele wiązek światła, rdzeń o średnicy 50um lub 62,5um), lepiej sprawdzające się na krótszych dystansach.

Oferujemy szeroki wybór wysokiej jakości elementów, niezbędnych do stworzenia i montażu profesjonalnej instalacji światłowodowej. U nas można bez problemu skompletować wszystkie potrzebne urządzenia i osprzęt. Posiadamy również rozmaite odmiany przewodów światłowodowych, przeznaczone do montażu na zewnątrz oraz wewnątrz. Proponujemy też odpowiednio przystosowane kable krosowe, czyli tzw. pigtaile i patchcordy.

Chociaż sieć tego typu jest zdecydowanie trudniejsza do zamontowania, mając na względzie współczesne zapotrzebowanie przeciętnych użytkowników Internetu, nie powinno to stanowić większej przeszkody. Do zalet instalacji światłowodowych można zaliczyć m.in.:

 • możliwość przesyłania sygnału na duże odległości,

 • wysoką pojemność informacyjną przewodów,

 • niewielką wagę i wymiary kabli,

 • odporność na warunki atmosferyczne, a także zakłócenia elektromagnetyczne,

 • bezpieczeństwo (brak możliwości podsłuchu czy przechwycenia przekazywanych danych).

Proponujemy wszystkie produkty potrzebne do stworzenia funkcjonalnej instalacji światłowodowej od znanych, renomowanych producentów. Wszystkie artykuły z naszego asortymentu mają doskonałe parametry, a przy tym są trwałe i odporne na różne szkodliwe czynniki zewnętrzne. Wykazują długą żywotność oraz niską awaryjność, dlatego działają bez zarzutu. Przy tym mają wyjątkowo korzystne ceny.

Wszystko do światłowodów

W naszym sklepie można znaleźć wszystko do światłowodów. Posiadamy elementy niezbędne do stworzenia funkcjonalnej sieci przy budynku mieszkalnym, biurze czy każdym innym miejscu. Współcześnie są już bowiem z powodzeniem wykorzystywane nie tylko przez firmy telekomunikacyjne, ale też przedsiębiorców czy inne organizacje.

Na instalację światłowodową składają się m.in.:

 • przewody światłowodowe,

 • moduły SFP,

 • moduły GBIC/SFP+,

 • media konwertery, switche,

 • rozdzielnice i przełącznice światłowodowe,

 • szafy,

 • adaptery światłowodowe.

Najszybciej, najwygodniej i najłatwiej jest złożyć zamówienie w jednym sklepie – w ten sposób za jednym zamachem można dobrać do siebie poszczególne elementy, by idealnie ze sobą współpracowały. U nas jest to jak najbardziej możliwe!

W razie potrzeby zachęcamy do kontaktu. Nasza doświadczona, wykwalifikowana obsługa wyczerpująco odpowiada na pytania i rozwiewa ewentualne wątpliwości. Chętnie służymy radą i pomożemy dobrać wszystko do światłowodów, tak by w danym przypadku instalacja działała bez zarzutu oraz oferowała jak najlepsze parametry.

Akcesoria światłowodowe

Podczas budowy instalacji światłowodowej wykorzystuje się przede wszystkim okablowanie strukturalne, ale też szereg innych dodatkowych urządzeń i sprzętów. W naszej ofercie uwzględniliśmy więc także rozmaite akcesoria światłowodowe, wykorzystywane przez profesjonalnych monterów. Proponujemy m.in. rozdzielnice i przełącznice, a także wiele innych artykułów, które przydają się podczas konstruowania oraz zakładania sieci. Dzięki temu w jednym miejscu można bez problemu zgromadzić nieodzowne części takiej instalacji, przy okazji sporo oszczędzając na ich zakupie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą przewodów oraz akcesoriów światłowodowych. Masz jakieś pytania albo potrzebujesz porady? Skontaktuj się z nami – chętnie Ci pomożemy. Z naszym wsparciem odpowiednio dobierzesz wszystkie komponenty do instalacji światłowodowej. Stwórz niezawodną, szybką sieć!

Czytaj więcej
Filtruj według
Kod: L1401
38,00 zł netto
46,74 zł brutto

Optyczny moduł serii ULTIMODE zgodny ze standardem SFP to moduł konwertujący sygnał elektryczny na sygnał światłowodowy. Moduł współpracuje z 2 światłowodami wielomodowymi (transmisja typu "duplex") przesyłając sygnał z prędkością 155 Mb/s. Odległość maksymalna transmisji uwarunkowana jest od rodzaju zastosowanego światłowodu.

Transmisja typu duplex: 2 włókna światłowodowe,
Włókna wielomodowe,
Długość fali: 850 nm,
Prędkość transmisji: do 155 Mb/s,
Max. dystans transmisji: do 550m,
Typ złączy optycznych: LC,
Kompatybilny z urządzeniami: ULTIMODE, TP-LINK i innymi.

Kod: L1403
49,20 zł netto
60,52 zł brutto

Moduł konwertujący sygnał elektryczny na sygnał światłowodowy. Współpracuje z 2 światłowodami jednomodowymi za pomocą transmisji typu "duplex". Maksymalna odległość transmisji wynosi 10 km. Moduły optyczne SFP wykorzystywane do transmisji typu "duplex" współpracują ze światłowodami zakończonymi złączami typy LC. Największą zaletą złączy LC są małe wymiary złączy dzięki czemu mogą być wykorzystywane w miejscach o dużym zagęszczeniu pół przełączeniowych.

Transmisja typu duplex za pomocą 2 światłowodów,
Współpraca z sieciami jednomodowymi,
Odległość transmisji: do 10 km,
Długość fali: 1310 nm,
Prędkość transmisji: do 1,25 Gb/s,
Typ złączy optycznych: LC.

Kod: L1405
41,00 zł netto
50,43 zł brutto

Moduł optyczny z serii ULTIMODE SFP-023G współpracuje ze światłowodem wielomodowym transmitując dane z prędkością do 1,25 Gb/s na odległość 2 kilometrów. Wykorzystywane do transmisji typu "duplex" współpracują ze światłowodami zakończonymi złączami typy LC. Główną zaletą złączy LC są małe wymiary co sprawia, że mogą być wykorzystywane w miejscach o dużym zagęszczeniu pół przełączeniowych. Posiadają również system blokady zatrzaskowej, który zabezpiecza przed przypadkowym wyciągnięciem złącza.

Posiada włókna wielomodowe,
Transmisja typu duplex za pomocą 2 światłowodów,
Długość fali: 1300 nm,
Prędkość transmisji: do 1,25 Gb/s,
Max. dystans transmisji: do 2 km,
Typ złączy optycznych: LC,
Kompatybilny z urządzeniami ULTIMODE, TP-LINK i innymi.

Kod: L1411
37,00 zł netto
45,51 zł brutto

Moduł optyczny z serii ULTIMODE SFP-203M współpracuje ze światłowodem jednomodowym transmitując dane z prędkością do 155 Mb/s na odległość 20 kilometrów. Moduł wykorzystywany do transmisji typu "duplex" współpracuje ze światłowodami zakończonymi złączami typy LC. Główną zaletą złączy LC są małe wymiary co sprawia, że mogą być wykorzystywane w miejscach o dużym zagęszczeniu pół przełączeniowych. Posiadają również system blokady zatrzaskowej, który zabezpiecza przed przypadkowym wyciągnięciem złącza.


Posiada włókna wielomodowe,
Transmisja typu duplex za pomocą 2 światłowodów,
Długość fali: 1310 nm,
Prędkość transmisji: do 1,25 Gb/s,
Max. dystans transmisji: do 20 km,
Typ złączy optycznych: LC,
Kompatybilny z urządzeniami ULTIMODE, TP-LINK i innymi.

Kod: L1415
41,00 zł netto
50,43 zł brutto

Optyczny moduł serii ULTIMODE konwertujący sygnał elektryczny na sygnał światłowodowy. Współpracuje z dwoma światłowodami przesyłając sygnał z prędkością 1,25 Gb/s. Maksymalny zasięg transmisji wynosi 20 kilometry. Moduł wykorzystywany do transmisji typu "duplex" współpracuje ze światłowodami zakończonymi złączami typy LC. Główną zaletą złączy LC są małe wymiary co sprawia, że mogą być wykorzystywane w miejscach o dużym zagęszczeniu pół przełączeniowych. Posiadają również system blokady zatrzaskowej, który zabezpiecza przed przypadkowym wyciągnięciem złącza.

Posiada włókna wielomodowe,
Transmisja typu duplex za pomocą 2 światłowodów,
Długość fali: 1310 nm,
Prędkość transmisji: do 1,25 Gb/s,
Max. dystans transmisji: do 20 km,
Typ złączy optycznych: LC,
Kompatybilny z urządzeniami ULTIMODE, TP-LINK i innymi.

Kod: L1416
48,00 zł netto
59,04 zł brutto

Moduł optyczny serii ULTIMODE zgodny ze standardem SFP to moduł konwertujący sygnał elektryczny na sygnał światłowodowy. Współpracuje z jednym światłowodem jednomodowym. Umożliwia to wykorzystana technika WDM, tzw. zwielokrotnienia fali, które polega na transmisji niezależnych sygnałów na różnych długościach fal za pomocą jednego światłowodu, co znacznie obniża koszty instalacji. Sygnał przesyłany jest z prędkością 1,25 Gb/s. Maksymalny zasięg transmisji to 20 kilometrów.

Transmisja typu WDM wykorzystująca 1 włókno światłowodowe,
Włókno jednomodowe,
Tx: 1310 nm, Rx: 1550 nm,
Prędkość transmisji: do 1,25 Gb/s,
Max. dystans transmisji: do 20 km,
Typ złącza optycznego: SC,
Kompatybilny z urządzeniami Ultimode, TP-LINK i innymi.

Kod: L1417
64,00 zł netto
78,72 zł brutto

Moduł optyczny serii ULTIMODE zgodny ze standardem SFP to moduł konwertujący sygnał elektryczny na sygnał światłowodowy. Współpracuje z jednym światłowodem jednomodowym. Umożliwia to wykorzystana technika WDM, tzw. zwielokrotnienia fali, które polega na transmisji niezależnych sygnałów na różnych długościach fal za pomocą jednego światłowodu, co znacznie obniża koszty instalacji. Sygnał przesyłany jest z prędkością 1,25 Gb/s. Maksymalny zasięg transmisji to 20 kilometrów.

Transmisja typu WDM wykorzysująca 1 włókno światłowodowe,
Włókno jednomodowe,
Tx: 1550 nm, Rx: 1310 nm,
Prędkość transmisji: do 1,25 Gb/s,
Max. dystans transmisji: do 20 km,
Typ złącza optycznego: SC.,
Kompatybilny z urządzeniami Ultimode, TP-LINK i innymi.

Kod: L1418
40,00 zł netto
49,20 zł brutto

Moduł optyczny serii ULTIMODE zgodny ze standardem SFP to moduł konwertujący sygnał elektryczny na sygnał światłowodowy. Współpracuje z jednym światłowodem jednomodowym. Umożliwia to wykorzystana technika WDM, tzw. zwielokrotnienia fali, które polega na transmisji niezależnych sygnałów na różnych długościach fal za pomocą jednego światłowodu, co znacznie obniża koszty instalacji. Sygnał przesyłany jest z prędkością 1,25 Gb/s. Maksymalny zasięg transmisji to 20 kilometrów.

Transmisja typu WDM wykorzystująca 1 włókno światłowodowe,
Włókno jednomodowe,
Tx: 1310 nm, Rx: 1550 nm,
Prędkość transmisji: do 1,25 Gb/s,
Max. dystans transmisji: do 20 km,
Typ złącza optycznego: LC.,
Kompatybilny z urządzeniami Ultimode, TP-LINK i innymi.

Kod: L1419
49,00 zł netto
60,27 zł brutto

Moduł optyczny serii ULTIMODE zgodny ze standardem SFP to moduł konwertujący sygnał elektryczny na sygnał światłowodowy. Współpracuje z jednym światłowodem jednomodowym. Umożliwia to wykorzystana technika WDM, tzw. zwielokrotnienia fali, które polega na transmisji niezależnych sygnałów na różnych długościach fal za pomocą jednego światłowodu, co znacznie obniża koszty instalacji. Sygnał przesyłany jest z prędkością 1,25 Gb/s. Maksymalny zasięg transmisji to 20 kilometrów.

Transmisja typu WDM wykorzysująca 1 włókno światłowodowe,
Włókno jednomodowe,
Tx: 1550 nm, Rx: 1310 nm,
Prędkość transmisji: do 1,25 Gb/s,
Max. dystans transmisji: do 20 km,
Typ złącza optycznego: LC.,
Kompatybilny z urządzeniami Ultimode, TP-LINK i innymi.

Kod: L1425
65,00 zł netto
79,95 zł brutto

Optyczny moduł, który pracuje zgodne ze standardem SFP. Konwertuje sygnał elektryczny na sygnał światłowodowy. Moduł oferuje transmisję z prędkością 10 Gbit/s i współpracuje z dwoma światłowodami wielomodowymi (transmisja typu "duplex"). Maksymalna odległość transmisji wynosi 300 m. Przy realizacji transmisji 10 Gbit/s z użyciem kabli wielomodowych, należy dostosować standard włókna odpowiedni dla danego dystansu transmisji.

Transmisja typu duplex wykorzystująca 2 włókna światłowodowe,
Włókna wielomodowe,
Długość fali: 850 nm,
Prędkość transmisji: do 10 Gb/s,
Max. dystans transmisji: do 300 m,
Typ złączy optycznych: LC,
Kompatybilny z urządzeniami ULTIMODE, TP-LINK i innymi.

Kod: L1428
90,00 zł netto
110,70 zł brutto

Optyczny moduł pracujący godne ze standardem SFP. Konwertuje sygnał elektryczny na sygnał światłowodowy. Oferuje transmisję z prędkością 10 Gbit/s i współpracuje z dwoma światłowodami jednomodowymi. Maksymalna odległość transmisji to 10 km. Moduły optyczne SFP wykorzystywane do transmisji typu "duplex" współpracują ze światłowodami zakończonymi złączami typy LC. Główną ich zaletą są małe wymiary. Sprawia to, że mogą być wykorzystywane w miejscach o dużym zagęszczeniu pół przełączeniowych. Posiadają również system blokady zatrzaskowej zabezpieczający przed przypadkowym wyciągnięciem złącza.

Transmisja typu duplex wykorzystująca 2 włókna światłowodowe,
Włókna jednomodowe,
Długość fali: 1310 nm,
Prędkość transmisji: do 10 Gb/s,
Max. dystans transmisji: do 10 km,
Typ złączy optycznych: LC,
Kompatybilny z urządzeniami ULTIMODE, TP-LINK i innymi.

Kod: L1430
135,00 zł netto
166,05 zł brutto

Moduł SFP konwertujący sygnał elektryczny na sygnał światłowodowy. Oferuje transmisję z prędkością 10 Gbit/s w jednym jednomodowym włóknie światłowodowym (transmisja typu BiDi (WDM)). Maksymalna odległość transmisji wynosi 20 km.

Transmisja typu BiDi/WDM wykorzystuje 1 włókno światłowodowe, jednomodowe,
Długość fali: 1270/1330 nm,
Prędkość transmisji: do 10 Gb/s,
Max. dystans transmisji: do 20 km,
Typ złączy optycznych: LC,
Kompatybilny z urządzeniami ULTIMODE, TP-LINK i innymi.

Kod: L1432
135,00 zł netto
166,05 zł brutto

Moduły SFP konwertujący sygnał elektryczny na sygnał światłowodowy. Oferuje transmisję z prędkością 10 Gbit/s w jednym jednomodowym włóknie światłowodowym (transmisja typu BiDi (WDM)). Maksymalna odległość transmisji wynosi 20 km.

Transmisja typu BiDi/WDM wykorzystuje 1 włókno światłowodowe, jednomodowe,
Długość fali: 1270/1330 nm,
Prędkość transmisji: do 10 Gb/s,
Max. dystans transmisji: do 20 km,
Typ złączy optycznych: LC,
Kompatybilny z urządzeniami ULTIMODE, TP-LINK i innymi.

Pokazano 1-16 z 116 pozycji

Home

Settings

Menu

Utwórz bezpłatne konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się