Click for more products.
No produts were found.
PorównajUlubione

Przewody koncentryczne

Różnego rodzaju instalacje, np. monitoringowe czy też antenowe potrzebują odpowiedniego okablowania, które pozwoli zachować doskonałą jakość przekazywanego sygnału. W takich sytuacjach niezbędny jest przewód koncentryczny, zwany również przewodem współosiowym. To właśnie dzięki niemu można przesyłać sygnał najwyższej jakości. W naszej ofercie można znaleźć wiele rodzajów kategorii koncentryków, dzięki czemu będzie można wybrać taki, który będzie idealnym przewodem do charakteru instalacji. Przewody koncentryczne, które wykorzystuje się do połączeń telewizji cyfrowej, sprawiają, że obraz charakteryzuje się bardzo dużą rozdzielczością. 

Czytaj więcej
Filtruj według
Kod: E1215_500
750,00 zł netto
922,50 zł brutto

• Zgodny ze standardem class A+
• Zgodny z wymogami rozporządzenia MTBiGM
• Miedziany rdzeń - 1,13 mm
• Niska tłumienność
• Wysoka skuteczność ekranowania - w większości zakresu spełnia wymóg klasy A++
• Min. 77% pokrycia oplotem

Kod: E1220_300
430,00 zł netto
528,90 zł brutto

• Zgodny ze standardem class A+
• Długość 300 m
• Zgodny z wymogami rozporządzenia MTBiGM
• Miedziany rdzeń - 1,02 mm
• Niska tłumienność
• Wysoka skuteczność ekranowania - w większości zakresu spełnia wymóg klasy A++
• Min. 77% pokrycia oplotem

Pokazano 1-16 z 24 pozycji

Przewody koncentryczne do telewizji przemysłowej

Systemy monitoringowe trzeba w odpowiedni sposób połączyć, gdyż tylko wtedy będą działać bez zarzutu, a co za tym idzie, będzie można bez obaw monitorować dany obszar. Aby taka instalacja działała bez zarzutu, konieczne jest wykorzystanie przewodów koncentrycznych. Wykorzystuje się je do transmisji sygnału elektrycznego o wysokiej częstotliwości, nawet na znaczne odległości. Takie możliwości pozwalają na stworzenie doskonałej jakości połączenia, bez żadnych strat na jakości obrazu. Przewody współosiowe nadają się doskonale do tego typu zadań.

Budowa przewodów koncentrycznych

Aby przewód mógł odpowiednio pracować, ważne jest, aby był on prawidłowo zbudowany. Tylko wtedy będzie możliwy przesył sygnałów, bez żadnych strat. Jak zatem wygląda budowa przewodu koncentrycznego? W skład budowy przewodu współosiowego wchodzi przewód elektryczny, wykonany zwykle z miedzi. Następnie mamy izolację wewnętrzną, która znana jest również pod nazwą dielektryk. Izolacja ta wykonana jest zazwyczaj z polietylenu jednolitego lub spienionego. Kolejnym elementem wchodzącym w skład przewodu koncentrycznego jest ekran, który jest ważnym ośrodkiem przewodzącym, dodatkową funkcją ekranu jest ochrona sygnału przed zakłóceniami elektromagnetycznymi. Najczęstszym materiałem, z którego jest wykonany, to folia aluminiowa, oplot miedziany czy aluminiowy. Ostatni element budowy koncentryka stanowi izolacja zewnętrzna. Jest to nic innego jak warstwa ochronna przewodu, zapobiegająca uszkodzeniom mechanicznym oraz wilgocią.

Przewody antenowe koncentryczne posiadają bardzo szeroką gamę zastosowań, dzięki czemu tworzenie i planowanie instalacji w domu czy w biurze będzie dużo łatwiejsze. Nasza hurtownia sprzedaje kable i przewody koncentryczne najwyższej jakości.

Home

Settings

Menu

Utwórz bezpłatne konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się