Click for more products.
No produts were found.
Porównaj

Koncentryczne zewnętrzne

Szeroki wybór przewodów koncentrycznych 75 Om do zastosowań wewnętrznych. Sprawdź naszą ofertę już teraz. Przewody o różnych parametrach i klasie palności.
Wszystkie instalacje powinny być odpowiednio skonstruowane. Ponadto muszą spełniać odpowiednie normy, gdyż tylko wtedy zapewnią doskonałe bezpieczeństwo i ochronę. Przewody koncentryczne zewnętrzne muszą cechować się odpornością na czynniki atmosferyczne, takie jak promieniowanie UV, opady czy mrozy. Tylko wtedy będzie można zapewnić odpowiednią żywotność instalacji, która będzie mogła służyć przez wiele lat. Materiał, z którego wykonane zostały przewody koncentryczne zewnętrzne muszą być bardzo trwałe.

Czytaj więcej
Filtruj według
Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Cechy przewodów koncentrycznych zewnętrznych

Podstawową cechą kabli koncentrycznych zewnętrznych może być obecność żelu. Pozwala on na ochronę przed wilgocią. Żel stanowi również doskonałą ochronę, dzięki czemu nie ma konieczności stosowania dodatkowych osłon. Nie oznacza to jednak, że wszystkie przewody zewnętrzne wyposażone są w warstwę żelu. Niektórzy instalatorzy wolą korzystać z przewodów koncentrycznych zewnętrznych bez żelu, gdyż zdecydowanie ułatwia to zarabianie końcówek. Niestety żel ma to do siebie, że jest lepki i utrudnia proces zarabiania. Jak można zauważyć dobór przewodu koncentrycznego zewnętrznego uzależniony jest od preferencji instalatora. Jednak istnieje więcej czynników, które powinny kierować do wyboru odpowiedniego produktu, a mowa tu o klasach palności.

Klasy palności w przypadku kabli koncentrycznych zewnętrznych

Jak powszechnie wiadomo, Unia Europejska wprowadziła pewne normy, które mają za zadanie regulować zasady co do wyboru przewodów ze względu na ich przeznaczenie. Np. na drogach ewakuacyjnych konieczne jest wybranie takiego przewodu koncentrycznego zewnętrznego, który będzie odporny na ogień, a co za tym idzie, nie będzie rozprzestrzeniał płomieni. Takie rozwiązania są nie tylko konieczne w warunkach wewnętrznych, ale i zewnętrznych, gdyż prędzej czy później taki przewód będzie miał kontakt z budynkiem, który mógłby spłonąć. Warto zatem korzystać z bezpieczniejszych opcji, gdyż będzie można mieć pewność, że wykonana instalacja nie przyczyni się do niekorzystnych sytuacji z udziałem ognia.
Przewody koncentryczne zewnętrzne w tej kategorii posiadają klasę palności Fca.

Settings

Menu