Click for more products.
No produts were found.
Porównaj

Anteny

Często bywa tak, że mimo posiadania najnowszego standardu Wi-Fi w naszym domu czy mieszkaniu, zdarza się, że sygnał nie jest w stanie przebić się przez grube mury lub zwyczajnie zasięg routera jest niewystarczalny. W takich sytuacjach doskonale sprawdzą się anteny WLAN. Ich specyfikacja sprawia, że pomagają one rozsyłać sygnał, dzięki czemu budynek będzie cieszył się dużo lepszym zasięgiem, który dodatkowo będzie stabilny i niezwykle mocny. 

Czytaj więcej
Filtruj według
Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Sposób działania anten WLAN

Każdy, kto miał styczność z siecią Wi-Fi, która nie cieszyła się rozległym zasięgiem, zapewne zauważył, jak bardzo uciążliwe jest w tym miejscu korzystanie z Internetu. Co chwile gubiący się zasięg sprawiał, że oglądanie filmu lub słuchanie lubianej piosenki było uciążliwe. Aby zapobiegać takim sytuacjom, warto zaopatrzyć się w anteny do sieci LAN/WLAN. Anteny te sprawiają, że sygnał sieciowy rozchodzi się po wszystkich pomieszczeniach i bez problemu dociera do wszystkich urządzeń, które łączą się z siecią. Anteny LAN/WLAN sprawiają, że sygnał rozchodzi się niezwykle precyzyjnie, co pozwala na niezakłóconą pracę sieci komputerowych itp.

Na co zwrócić uwagę?

Zastanawiając się nad zakupem anteny sieciowej LAN/WLAN warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Niezwykle istotne jest pasmo, w jakim antena transmituje sygnał, gdyż routery i inne urządzenia, pracują zazwyczaj w dwóch częstotliwościach — 2,4 GHz oraz 5 GHz. Ważne jest, aby te częstotliwości były kompatybilne z anteną LAN/WLAN, gdyż jedynie w takim wypadku urządzenie będzie pracowało bez zarzutu, a co za tym idzie, doskonale spełni się w swojej roli. Dodatkowo warto przemyśleć, ile anten będzie trzeba zakupić. W dużych domach może okazać się, że jedna antena nie będzie wystarczalna. W takich sytuacjach dobrze jest zapoznać się z zasięgiem anteny WLAN, gdyż pozwoli to oszacować czy dla posiadanej powierzchni jedna antena WLAN będzie wystarczająca.

Fachowa pomoc na każdym etapie

Często, mimo że z pozoru wiemy, czego potrzebujemy, może okazać się, że nie jest to do końca prawdą. Jest tak wiele czynników, które mają wpływ na zasięg sieci w domu, czy w biurze, że warto zapoznać się z opinią specjalisty, który pomoże i doradzi, w czym tkwi problem. Tak właśnie można zrobić przed zakupem anteny WLAN/LAN. W pierwszej kolejności można przemyśleć jakich efektów oczekujemy, a następnie można zadzwonić do naszych specjalistów, którzy z pewnością pomogą dobrać takie rozwiązanie, które doskonale rozwiąże problem.

Settings

Menu