Click for more products.
No produts were found.
Porównaj

Ochronniki Lan

Sezon letni kojarzy się zazwyczaj z przyjemną pogodą, czasem odpoczynku i sielanką. Jednak mimo tej miłej strony, istnieje również ta bardziej nieprzyjemna i groźna, a mowa tu o burzach. Wyładowania atmosferyczne bardzo często niosą za sobą negatywne skutki, zwłaszcza dla elektroniki. Często bowiem to właśnie sprzęty elektroniczne cierpią najbardziej. W takich sytuacjach doskonałym rozwiązaniem są ochronniki LAN. Urządzenia te mają za zadanie chronić urządzenia sieciowe. Przepięcia wywoływane przez wyładowania atmosferyczne nie będą stanowić już problemów. 

Czytaj więcej
Filtruj według
Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Doskonała ochrona przed przepięciami

Chcąc odpowiednio zabezpieczyć swoje urządzenia sieciowe, warto uzupełnić podstawową ochronę przy użyciu ograniczników przepięć klasy III(D). Takie urządzenia można instalować w puszkach czy też w kanałach kablowych, chroniąc wybrane pojedyncze urządzenie, a nawet grupę urządzeń, wchodzących w skład konkretnego pomieszczenia. Używanie takich urządzeń pozwoli zaoszczędzić pieniądze, które zostałyby wydane na wymianę urządzeń sieciowych. Warto pamiętać, że wyłącznie ochronniki LAN dobrej jakości mogą zapewnić odpowiednią ochronę przed wyładowaniami atmosferycznymi, dzięki czemu sezon burz nie będzie stanowił więcej zagrożeń. Wyładowania mogą powodować przepięcia, nawet w sytuacji, gdy miało ono miejsce w odległości aż 1,5 km. Jeśli wyładowanie nastąpi bezpośrednio w budynek, to sprawi to, że wartości szczytowe napięć indukowanych w pętlach przewodów, które są wewnątrz budynków, mogą osiągnąć wartości aż do kilkudziesięciu kV. W celu uniknięcia zniszczeń przez wyładowania atmosferyczne konieczne jest prowadzenie instalacji w osobnych kanałach przewodzących. Powyższe kanały powinny znajdować się jak najdalej od instalacji odgromowych, dodatkowo należy prowadzić je jak najkrótszą drogą, gdyż pomoże to uniknąć tworzenia dużych pętli z przewodów, w których może się wyindukować napięcie, którego wartości będą bardzo wysokie.

Szeroki wybór i niska cena

W sklepie Alarm House posiadamy bogaty asortyment, który pozwoli zakupić ochronniki LAN, które będą dostosowane do danej sieci, a co za tym idzie, urządzenia te będą działać bez zarzutów. Ochronniki LAN, mimo że są niezawodne, to dostępne są w atrakcyjnej cenie, dzięki czemu można mieć pewność, że się nie przepłaci.
W kategorii ochronniki LAN można znaleźć takie urządzenia jak: listwy przeciwprzepięciowe, ograniczniki, zabezpieczenia przeciwprzepięciowe.

Settings

Menu