Click for more products.
No produts were found.
Porównaj

Kamera IP kopułowa Dahua IPC-HDW3249TM-AS-LED-0280B (2 MPix, 2,8 mm, 0,0015 lx, Full-color, Audio, Św. białe 30 m, WizSene, SMD+

Kod: Q103249N

• Kamera w rozdzielczości 2 MPix — 1920x1080 przy 25 kl./s
• Stała ogniskowa obiektywu 2,8 mm/107°
• Oświetlacz białego światła o zasięgu do 30 m
• Kolorowy obraz nagrywania przez całą dobę
• Wykrywanie przekroczenia linii oraz ruchu w strefie
• Protokół RTMP umożliwia przesyłanie strumienia audio/wideo na platformy streamingowe

Czytaj więcej
891,00 zł netto
1 095,93 zł brutto
Natychmiastowa wysyłka
 

Sprawdzony sprzęt polskiej dystrybucji

 

Natychmiastowa wysyłka

 

Wsparcie techniczne do zakupionych produktów

Do porównania0
Opis

Kamera IP IPC-HDW3249TM-AS-LED-0280B firmy Dahua należy do nowoczesnej serii WizSense. Seria ta charakteryzuje się dodatkowym układem elektronicznym AI, który odpowiada za analizowanie obrazu na żywo poprzez wykorzystanie algorytmów głębokiego uczenia Deep Learning. Takie rozwiązania sprawiają, że kamery mogą skupić się na najbardziej istotnych celach monitoringu, tj. wykrywanie ludzi oraz pojazdów, co pozwala odfiltrować fałszywe alarmy.

 

Kamera rejestruje obraz w rozdzielczości 2 Mpix, co pozwala na uzyskanie kolorowego obrazu wysokiej jakości zarówno w trybie dziennym, jak i nocnym (Full-color).

 

Inteligentna detekcja ruchu SMD

 

W tradycyjnych rozwiązaniach, detekcja ruchu pracuje w oparciu o zmiany natężenia światła, które dociera do piksela przetwornika. Taka zmiana światła sprawia, że wyzwalana jest detekcja, co za tym idzie, uruchamia ją np. poruszany liść na wietrze, zwierzęta, cienie czy deszcz.

Smart Motion Detection, czyli inteligentna detekcja ruchu umożliwia analizowanie zdarzeń pod kątem wykrywania pojazdów lub osób. Takie rozwiązanie pozwala na odfiltrowanie i zablokowanie fałszywych alarmów. W sytuacji, gdy posiadamy system z zapisem na kompatybilnym NVR, to nagrania są filtrowane z podziałem na wykrycie pojazdu lub człowieka. W kamerze zastosowano SDM+. Wersja ta cechuje się skuteczność filtrowania na poziomie 95%.

 

false_alarm.jpg

 

Technologia Full-color

 

Funkcja Full-color pozwala na nagrywanie obrazu w kolorach, zachowując wysoką rozdzielczość zarówno w dzień, jak i w nocy. Urządzenia te cechuje bardzo wysoka czułość na poziomie 0,0015 lx, co powoduje, że aby uzyskać dobry obraz z kamer wystarczy np. światło uliczne lub blask księżyca. Możliwe jest to do uzyskania dzięki obiektywowi z dużym otworem przysłony F1,0, dzięki czemu przetwornik odbiera więcej światła. Co więcej, czulszy przetwornik lepiej operuje padającym światłem, dzięki czemu procesor sygnałowy może utrzymać balans między funkcją redukcji szumów, a rozmyciem ruchomych obiektów. W sytuacjach, gdy brakuje wystarczającej ilości naturalnego światła, załącza się oświetlacz światła białego.

Mocną stroną urządzenia podczas pracy w trybie nocnym jest brak odbić przy opadach atmosferycznych, czy też od owadów, co stanowiło bardzo częsty problem podczas pracy z oświetlaczem IR.

 

Protokół RTMP

 

Kamera obsługuje protokół RTMP (Real-time Streaming Protocol), wymagany do połączeń z platformami streamingowymi, takimi jak Youtube, Facebook, Twitch itp. Takie rozwiązanie pozwala na prowadzenie transmisji online różnych wydarzeń, takich jak np: Msze Święte, rozgrywek sportowych, szkoleń, zdalnej nauki.

 

Technika Starlight

 

Kamera IPC-HDW3249TM-AS-LED-0280B z przetwornikiem o wysokiej czułości — 0,0015 lx, generuje wyraźny i dobrze widoczny obraz, nawet, gdy światło docierające do kamery, jest bardzo ograniczone. Co więcej, niewielka ilość szumów powoduje, że obraz cechuje się jeszcze lepszymi parametrami wizualnymi, co również przyczynia się do wydajniejszego działania kompresji. W trybie dziennym obraz doskonale odwzorowuje kolory, natomiast tryb nocny załączany jest dużo później niż w standardowych kamerach.

 

Rozszerzony zakres dynamiki 120 dB

 

Dla producentów kamer, jednym z priorytetów jest niezawodna praca, nawet w niezwykle trudnych warunkach oświetleniowych. Parametr, świadczący o zdolnościach kamery do rejestracji obszarów bardzo jasnych i ciemnych, to zakres dynamiki matrycy. Wysoki zakres dynamiki WDR sprawia, że urządzenie radzi sobie doskonale przy monitorowaniu kadrów z wysokim kontrastem oświetlenia. Większość kamer z funkcją WDR działają w taki sposób, że naświetla się matryca z różnymi ustawieniami ekspozycji — dla elementów ciemnych spowolniona migawka, dla jasnych szybka migawka. Końcowy obraz to połączenie obu klatek wraz z obróbką bazującą na ustalonych algorytmach.

 

Kompresja H.265, H.265+

 

Kompresja ma duży wpływ na zaawansowanie urządzenia — im lepszy i nowocześniejszy rodzaj, tym zmniejsza się zapotrzebowanie na pasmo, zachowując odpowiednią jakość. Jednym z wydajniejszych sposobów konwersji jest H.265. W porównaniu do poprzednika, czyli H.264, ogranicza nawet o połowę strumień danych oraz zapotrzebowanie na pojemność dyskową. Co za tym idzie, można z powodzeniem stosować mniejsze pojemnościowo dyski twarde lub wydłużyć czas przechowywania nagrań. Udoskonalona wersja H.265+ została przystosowana do pracy w systemach monitoringu CCTV. Ich zastosowanie pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć strumień danych.

 

 

Strefa prywatności

 

Systemy monitoringu posiadające przysłanianie wybranych obszarów są niezwykle istotne. Takie przysłanianie daje funkcja stref prywatności. Opcja ta pozwala na maskowanie poszczególnych pól widzenia. Powyższe rozwiązania sprawdzają się doskonale np. na osiedlach, gdyż można zakryć to, co dzieje się za oknem danego mieszkania, w łazienkach (szkolnych, więziennych, itd.). Brak maskowania powyższych miejsc stanowiłby naruszenie prywatności osób monitorowanych.

 

Zasilanie za pomocą PoE

 

PoE to inaczej standard IEEE zasilania urządzeń sieciowych przy użyciu skrętki komputerowej z jednoczesnym przesyłem danych. Takie zasilanie można stosować w takich urządzeniach jak: kamery, telefony, punkty dostępowe, itp. Przesył zasilania wykonywany jest na max. odległość 100 m.

 

Oprogramowania klienckie

 

Darmowe oprogramowanie SmartPSS (Smart Professional Surveillance System) jest niezwykle proste i intuicyjne. Pozwala ono na zarządzanie i obsługę produktów Dahua na systemach operacyjnych Windows oraz MacOS. Dzięki oprogramowaniu będzie można wykonać pełną konfigurację sytemu, co pozwoli na obserwację na żywo oraz umożliwi przeglądanie i pobieranie nagrań, wyszukiwanie, odbieranie zdarzeń alarmowych itd.

 

Firma Dahua posiada również aplikację na urządzenia mobilne — DMSS. Można z niej korzystać zarówno w systemie Android, jak i iOS. Aplikacja ta pozwala na nadzór oraz podstawową konfigurację urządzeń. Możliwe jest podglądanie obrazu z kamer na żywo, sterowanie PTZ, sterowanie zoomem cyfrowym, podsłuch, odtwarzanie nagrań z archiwum, obsługa powiadomień alarmowych.

Łączność odbywa się za pomocą adresów IP oraz poprzez chmurę P2P.

 

dmss.jpg

QR%20android.png

QR%20iOS.png

Logo aplikacji DMSS

Kod QR aplikacji na Android

Kod QR aplikacji na iOS

 

Dane techniczne:

 

Kod produktu

Q103249N

Rodzaj produktu

Kamera IP

Model

IPC-HDW3249TM-AS-LED-0280B

Marka

Dahua

Seria

Full-color

Typ

Standardowy

Zastosowanie

Zewnętrzne

Obudowa

Kopułowa, turret

Regulacja

3-osiowa

Kolor

Biały

Moduł optyczny i obraz — parametry

Typ przetwornika

CMOS

Wielkość przetwornika

1/2,8

Czułość (tryb kolorowy)

0,0005 lx @ (F1,0, AGC ON), 0,0015 lx @ F1,0F1,5

Wartość przysłony

F1,0

Prędkość migawki

1/3-1/100 000 s

Typ obiektywu

Stałoogniskowy

Ogniskowa

2,8 mm

Kąt widzenia

poziomy

107°

Głębia ostrości

0,8 m do

Strumień główny

max. rozdzielczość

2 Mpix 

max. rozdzielczość

1920x1080 pix

max. rozdzielczość

25 kl./s

Pozostałe funkcje obrazu

AGC, 3D-DNR, BLC, HLC

WDR

120 dB

Techniki wspomagające obraz nocny

Starlight

Obszary zainteresowań ROI

4

Tryb korytarzowy

Tak

Maski prywatności

4

Funkcja dzień/noc

Full-color — kolorowy obraz przez całą dobę

Oświetlacz

Światła białego

zasięg

30 m

rodzaj oświetlacza

LED

Kompresja wideo

Metoda kompresji

H.265+, H.265, H.264+, H.264, MJPEG

Bitrate

12 kb/s-8 Mb/s

Ilość strumieni

3

Zapis danych

Slot MicroSD

Tak

Sposoby zapisu

MicroSD (max. 256 GB), NAS

Funkcja ANR

Tak

Audio

Obsługa audio

Tak

Częstotliwość próbkowania [kHz]

8, 16, 32, 44.1, 48

Metoda kompresji

G.711A, G.711Mu, G.726

Analiza obrazu (algorytm tradycyjny)

Zdarzenie podstawowe

Detekcja ruchu, Wyjątek, Sabotaż obrazu

Zdarzenia zaawansowane

Wykrycie przekroczenia linii, Detekcja intruza, Wykrycie wejścia w obszar, Wykrycie wyjścia z obszaru

Inteligentna analiza obrazu (algorytm Deep Learning)

WizSense (filtr: człowiek/pojazd)

Detekcja ruchu SMD/SMD+, Wykrycie przekroczenia linii, Wykrycie wejścia w obszar, Wykrycie wyjścia z obszaru

Sieć

Protokoły

HTTP, HTTPS, TCP/IP, IPv4, IPv6, RTSP, UDP, NTP, DHCP, DNS, RTMP, SMTP, FTP, SFTP, DHCP, DNS, DDNS, QoS, UPnP, NTP, Multicast, ICMP, IGMP, NFS, PPPoE, 802.1x, Bonjour

Protokół RTMP

Tak

Standardy

Onvif (profil S, G, T), CGI, P2P

Podgląd na żywo

1-20 połączeń (domyślnie 10)

Użytkownicy

do 18 (2 domyślne poziomy dostępu: Administrator, Użytkownik)

Aplikacje klienckie

Smart PSS, DSS, DMSS

Obsługiwane przeglądarki

Chrome, Firefox, IE

Interfejsy

Ethernet

1x RJ-45 10/100 Mb/s

Audio

wbudowany mikrofon

Tak

Pozostałe

Zasilanie

PoE

36-57 V (802.3af)

DC

Max. 8,1 W

Materiał obudowy

Metal

Stopień ochrony

IP67

Temperatura pracy

-40...+60°C

Dopuszczalna wilgotność

95% lub mniej (bez kondensacji)

Wymiary kamery

Ø122x99 mm

Masa

0,48 kg

 

Czytaj więcej
Szczegóły Produktu
Q103249N

Arkusz danych

Producent
Dahua
Obudowa
Kopułkowa
ROZDZIELCZOŚĆ
2Mpix
Widoczność w nocy
30m
ZASTOSOWANIE
Zewnętrzny
Recenzje
No comments

Settings

Menu