Click for more products.
No produts were found.
Porównaj

Kamera IP obrotowa Dahua DH-SD5A225XA-HNR (2 MPix, 5,4 - 135 mm, Zoom x25, IR do 150 m, WizSense, SMD+, WDR, PoE+, IK10, H.265)

Kod: Q125925U

• Kamera w rozdzielczości 2 Mpix — 1920x1080 przy 50 kl./s
• Technika Starlight zapewniająca wysoką czułość 0,005 lx
• Oświetlacz podczerwieni o zasięgu do 150m
• Obiektyw motozoom 5,4-135 mm /59-3°, funkcja Autofocus, 25x zoom optyczny
• Złącze alarmowe i audio
• Funkcja automatycznego śledzenia z klasyfikacją obiektów

Czytaj więcej
4 720,00 zł netto
5 805,60 zł brutto
 

Sprawdzony sprzęt polskiej dystrybucji

 

Natychmiastowa wysyłka

 

Wsparcie techniczne do zakupionych produktów

Do porównania0
Opis

Kamera IP DH-SD5A225XA-HNR firmy Dahua należy do nowoczesnej serii AI WizSense. Seria ta charakteryzuje się dodatkowym układem elektronicznym AI, który odpowiada za analizowanie obrazu na żywo poprzez wykorzystanie algorytmów głębokiego uczenia Deep Learning. Takie rozwiązania sprawiają, że kamery mogą skupić się na najbardziej istotnych celach monitoringu, tj. wykrywanie ludzi oraz pojazdów, co pozwala odfiltrować fałszywe alarmy. Algorytm znajduje również swoje zastosowanie w funkcji ochrony perymetrycznej, detekcji twarzy czy Auto-trackingu.

Obudowa kamery jest niezwykle solidna, szczelna oraz podgrzewana. Posiada ona certyfikat szczelności IP66. Takie cechy sprawiają, że kamera może być stosowana na zewnątrz, nawet w bardzo niskich temperaturach, zakres pracy -40...+70°C. Ciekawą zaletą produktu jest zasilanie za pomocą PoE+ (802.3at), co zdecydowanie zmniejsza czas i koszt instalacji.

 

Kamera rejestruje obraz w rozdzielczości 2 Mpix, co pozwala na uzyskanie obrazu wysokiej jakości zarówno w trybie dziennym, jak i nocnym.

 

DH-SD5A225XA-HNR wyposażona jest w zmiennoogniskowy obiektyw w zakresie 5,4...135 mm, dzięki czemu możliwe jest obserwowanie terenu ze zbliżeniem 25x, z kątami widzenia w zakresie 58-3°. Takie rozwiązanie sprawia, że możliwe jest monitorowanie oddalonych i rozległych terenów z bardzo dobrą jakością. Kamera posiada mechanizm, który umożliwia pełny obrót o 360° z prędkością do 300°/s (400°/s między presetami). Zakres ruchu w pionie wynosi -15...90° z prędkością do 200°/s (300°/s między presetami). Zaawansowana funkcja auto-flip pozwala na wykonanie szybkiego obrotu poziomego o 180° w sytuacji, gdy kamera osiąga najniższy punkt w dole, a następnie kontynuuje ruch pionowy. Cecha ta pozwala na ciągłe śledzenie ruchu obiektywów, które przemieszczają się bezpośrednio pod kamerą. Dodatkowo jest możliwość zdefiniowania 300 presetów (zapisanego zbliżenia i pozycji kamery) i ustawienia 8 tras ruchu i 5 ścieżek patrolowych. Takie rozwiązanie pozwala na dokładne ustawienie widoku kamery wraz z zaprogramowaniem ruchu.

 

 

AI — sztuczna inteligencja

 

Wśród systemów monitoringowych sztuczna inteligencja jest niezwykle istotna. Dzięki temu możliwe jest tworzenie zaawansowanych projektów i wysoce skutecznych nagrań. Urządzenia analizują obraz, opierając się o algorytm deep learning, czyli algorytm głębokiego uczenia. Algorytm analizuje samodzielnie wzorcowe zdjęcia i nagrania, na podstawie których może wyszukiwać wspólne cechy, tworząc odpowiednie połączenia. W taki sposób budowane są warstwy, które odpowiadają za wykrywanie określonych cech. Co za tym idzie, większa ilość warstw pozwala na dokładniejszą analizę. Z tego powodu warto trenować urządzenie przy użyciu dużej liczby danych. Jedynie wielowarstwowe sieci zbierają informacje i wykonują odpowiednie działania, takie jak automatyczna ekstrakcja i reprezentacja cech, występujących w danych, które uczą sieć rozpoznawać twarze, marki pojazdów, czy nawet gatunki zwierząt czy zdarzenia. Powyższy model rejestratora wyposażony jest w bardzo ważne funkcje AI, takie jak:

 

• Ochrona perymetryczna

funkcja polegająca na wykrywaniu przekroczenia linii/wkroczenia na obszar chroniony. Zaawansowanie urządzenia pozwala na odróżnianie, jaki obiekt narusza obszar. Co więcej technologia odfiltrowuje fałszywe alarmy (wysyłanie rzeczywistych alarmów odbywa się w trakcie trwania zdarzenia), które są wywoływane przez np. zwierzęta czy opady atmosferyczne.

 

 

Inteligentna detekcja ruchu SMD

 

W tradycyjnych rozwiązaniach, detekcja ruchu pracuje w oparciu o zmiany natężenia światła, które dociera do piksela przetwornika. Taka zmiana światła sprawia, że wyzwalana jest detekcja, co za tym idzie, uruchamia ją np. poruszany liść na wietrze, zwierzęta, cienie czy deszcz.

Smart Motion Detection, czyli inteligentna detekcja ruchu umożliwia analizowanie zdarzeń pod kątem wykrywania pojazdów lub osób. Takie rozwiązanie pozwala na odfiltrowanie i zablokowanie fałszywych alarmów. W sytuacji, gdy posiadamy system z zapisem na kompatybilnym NVR, to nagrania są filtrowane z podziałem na wykrycie pojazdu lub człowieka. W kamerze zastosowano SDM+. Wersja ta cechuje się skuteczność filtrowania na poziomie 95%.

 

false_alarm.jpg

 

Protokół RTMP

 

Kamera obsługuje protokół RTMP (Real-time Streaming Protocol), wymagany do połączeń z platformami streamingowymi, takimi jak Youtube, Facebook, Twitch itp. Takie rozwiązanie pozwala na prowadzenie transmisji online różnych wydarzeń, takich jak np.: Msze Święte, rozgrywek sportowych, szkoleń, zdalnej nauki.

 

Technika Starlight

 

Kamera DH-SD5A225XA-HNR z przetwornikiem o wysokiej czułości — 0,005 lx, generuje wyraźny i dobrze widoczny obraz, nawet, gdy światło docierające do kamery, jest bardzo ograniczone. Co więcej, niewielka ilość szumów powoduje, że obraz cechuje się jeszcze lepszymi parametrami wizualnymi, co również przyczynia się do wydajniejszego działania kompresji. W trybie dziennym obraz doskonale odwzorowuje kolory, natomiast tryb nocny załączany jest dużo później niż w standardowych kamerach.

 

Rozszerzony zakres dynamiki 120 dB

 

Dla producentów kamer, jednym z priorytetów jest niezawodna praca, nawet w niezwykle trudnych warunkach oświetleniowych. Parametr, świadczący o zdolnościach kamery do rejestracji obszarów bardzo jasnych i ciemnych, to zakres dynamiki matrycy. Wysoki zakres dynamiki WDR sprawia, że urządzenie radzi sobie doskonale przy monitorowaniu kadrów z wysokim kontrastem oświetlenia. Większość kamer z funkcją WDR działają w taki sposób, że naświetla się matryca z różnymi ustawieniami ekspozycji — dla elementów ciemnych spowolniona migawka, dla jasnych szybka migawka. Końcowy obraz to połączenie obu klatek wraz z obróbką bazującą na ustalonych algorytmach.

 

Kompresja H.265, H.265+

 

Kompresja ma duży wpływ na zaawansowanie urządzenia — im lepszy i nowocześniejszy rodzaj, tym zmniejsza się zapotrzebowanie na pasmo, zachowując odpowiednią jakość. Jednym z wydajniejszych sposobów konwersji jest H.265. W porównaniu do poprzednika, czyli H.264, ogranicza nawet o połowę strumień danych oraz zapotrzebowanie na pojemność dyskową. Co za tym idzie, można z powodzeniem stosować mniejsze pojemnościowo dyski twarde lub wydłużyć czas przechowywania nagrań. Udoskonalona wersja H.265+ została przystosowana do pracy w systemach monitoringu CCTV. Ich zastosowanie pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć strumień danych.

 

 

Strefa prywatności

 

Systemy monitoringu posiadające przysłanianie wybranych obszarów są niezwykle istotne. Takie przysłanianie daje funkcja stref prywatności. Opcja ta pozwala na maskowanie poszczególnych pól widzenia. Powyższe rozwiązania sprawdzają się doskonale np. na osiedlach, gdyż można zakryć to, co dzieje się za oknem danego mieszkania, w łazienkach (szkolnych, więziennych, itd.). Brak maskowania powyższych miejsc stanowiłby naruszenie prywatności osób monitorowanych.

 

Zasilanie za pomocą PoE

 

PoE to inaczej standard IEEE zasilania urządzeń sieciowych przy użyciu skrętki komputerowej z jednoczesnym przesyłem danych. Takie zasilanie można stosować w takich urządzeniach jak: kamery, telefony, punkty dostępowe, itp. Przesył zasilania wykonywany jest na max. odległość 100 m.

 

Oprogramowania klienckie

 

Darmowe oprogramowanie SmartPSS (Smart Professional Surveillance System) jest niezwykle proste i intuicyjne. Pozwala ono na zarządzanie i obsługę produktów Dahua na systemach operacyjnych Windows oraz MacOS. Dzięki oprogramowaniu będzie można wykonać pełną konfigurację sytemu, co pozwoli na obserwację na żywo oraz umożliwi przeglądanie i pobieranie nagrań, wyszukiwanie, odbieranie zdarzeń alarmowych itd.

 

Firma Dahua posiada również aplikację na urządzenia mobilne — DMSS. Można z niej korzystać zarówno w systemie Android, jak i iOS. Aplikacja ta pozwala na nadzór oraz podstawową konfigurację urządzeń. Możliwe jest podglądanie obrazu z kamer na żywo, sterowanie PTZ, sterowanie zoomem cyfrowym, podsłuch, odtwarzanie nagrań z archiwum, obsługa powiadomień alarmowych.

Łączność odbywa się za pomocą adresów IP oraz poprzez chmurę P2P.

 

dmss.jpg

QR%20android.png

QR%20iOS.png

Logo aplikacji DMSS

Kod QR aplikacji na Android

Kod QR aplikacji na iOS

 

Dane techniczne:

Kod produktu

Q125925U

Rodzaj produktu

Kamera IP

Model

DH-SD5A225XA-HNR

Marka

Dahua

Seria

Seria 3 WizSense, Pro AI

Typ

Obrotowy

Zastosowanie

Zewnętrzne

Obudowa

Wandaloodporna, PTZ

Regulacja

3-osiowa

Kolor

Biały

Przycisk resetu

Tak

Moduł optyczny i obraz — parametry

Typ przetwornika

CMOS

Wielkość przetwornika

1/3

Czułość (tryb kolorowy)

0,005 lx @ F1,6

Wartość przysłony

F1,6-F3,5

Prędkość migawki

1/3-1/30 000 s

Zwolniona migawka

Tak

Typ obiektywu

Zmiennoogniskowy, Motozoom

Ogniskowa

5,4-135 mm

Zoom optyczny

25

Kąt widzenia

poziomy

58-3°

Głębia ostrości

0,1-1,5 m do

Ustawienia ostrości

Ręczne/Półautomatyczne/Automatyczne

Strumień główny

max. rozdzielczość

2 Mpix 

max. rozdzielczość

1920x1080 pix

max. rozdzielczość

50 kl./s

max. rozdzielczość dla 50 kl./s

1920x1080 kl./s

WDR

120 dB

Techniki wspomagające obraz nocny

Starlight

Maski prywatności

24, 8 aktywnych równocześnie

Funkcja dzień/noc

Tak (ICR)

PTZ

Zakres obrotu

poziomy

360°

pionowy

-15...90°

Automatyczny obrót w pionie

Tak

Prędkość obrotu

poziom/dla presetu

300/400 °/s

pion/dla presetu

200/300 °/s

Ilość presetów

300

Trasy ruchu

8

Ścieżki patrolowe

5

Automatyczne śledzenie

Tak

Akcje parkowania

Tak, preset, ścieżka patrolowa, trasa ruchu

Wznowienie pracy po zaniku zasilania

Tak

Wyświetlanie pozycji PTZ

Tak

Oświetlacz

IR

zasięg

150 m

długość fali

850 nm

rodzaj oświetlacza

LED SMD

Kompresja wideo

Metoda kompresji

H.265+, H.265, H.264+, H.264, MJPEG

Bitrate

32 kb/s-8 Mb/s

Ilość strumieni

3

Zapis danych

Slot MicroSD

Tak

Sposoby zapisu

MicroSD (max. 256 GB), NAS

Funkcja ANR

Tak

Audio

Obsługa audio

Tak

Częstotliwość próbkowania

8 kHz, 16 kHz, 32 kHz, 44,1 kHz, 48 kHz

Metoda kompresji

G.711A, G.711Mu, G.726, G.723, G.722.1, AAC

Analiza obrazu (algorytm tradycyjny)

Zdarzenie podstawowe

Detekcja ruchu, Wyjątek, Sabotaż obrazu

Zdarzenia zaawansowane

Porzucony obiekt, Usunięcie przedmiotu, Wykrycie zmiany sceny

Inteligentna analiza obrazu (algorytm Deep Learning)

WizSense (filtr: człowiek/pojazd)

Detekcja ruchu SMD/SMD+, Detekcja ruchu w strefie, Wykrycie przekroczenia linii, Wykrycie wejścia w obszar, Wykrycie wyjścia z obszaru

Sieć

Protokoły

HTTP, HTTPS, TCP/IP, IPv4, IPv6, RTSP, UDP, NTP, DHCP, DNS, RTMP, SMTP, FTP, SFTP, DHCP, DNS, DDNS, QoS, UPnP, NTP, Multicast, ICMP, IGMP, NFS, PPPoE, 802.1x, Bonjour

Protokół RTMP

Tak

Standardy

Onvif (profil S, G, T), CGI, P2P

Podgląd na żywo

1-20 połączeń (domyślnie 10)

Użytkownicy

do 18 (2 domyślne poziomy dostępu: Administrator, Użytkownik)

Aplikacje klienckie

Smart PSS, DSS, DMSS

Obsługiwane przeglądarki

Chrome, Firefox, IE

Interfejsy

Ethernet

1x RJ-45 10/100 Mb/s

We/wy alarmowe

Tak

Alarm

wejście

2

wyjście

1

Audio

wejście

Tak

wyjście

Tak

Pozostałe

Zasilanie

PoE

42,5-57 V (802.3at)

PoE

Max. 20 W

AC

24 V

Materiał obudowy

Metal

Stopień ochrony

IP67, IK10

Temperatura pracy

-40...+60°C

Dopuszczalna wilgotność

95% lub mniej (bez kondensacji)

Wymiary kamery

Ø190x332 mm

Masa

8 kg

 

Czytaj więcej
Szczegóły Produktu
Q125925U

Arkusz danych

Producent
Dahua
Obudowa
PTZ
ROZDZIELCZOŚĆ
2Mpix
Widoczność w nocy
150m
ZASTOSOWANIE
Zewnętrzny
Recenzje
No comments

Settings

Menu