Click for more products.
No produts were found.
PorównajUlubione

Rejestrator IP NVR Hikvision AcuSense DS-7608NXI-K1 (8 kanały, 80 Mb/s, 1 x SATA, HDMI, VGA, H.265)

Kod: K22069

• Możliwość podłączenia max. 8 kamer
• Nagrywanie w rozdzielczości do 12 Mpix
• Niezależne wyjścia HDMI/VGA
• Maksymalne pasmo wejściowe/wyjściowe — 80/80 Mb/s
• Obsługa 1 dysku SATA o pojemności do 10 TB
• Funkcje ANR, VCA: linia wirtualna i obszar wtargnięcia
• Obsługiwana kompresja H.265 (+), H.264 (+), MPEG4
• Porty: 2x USB 2.0, 1x RJ-45 10/100/1000 Mb/s
• We/Wy audio

Czytaj więcej
924,00 zł netto
1 136,52 zł brutto
 

Sprawdzony sprzęt polskiej dystrybucji

 

Natychmiastowa wysyłka

 

Wsparcie techniczne do zakupionych produktów

Ulubione0
Do porównania0
Add to wishlist
Opis

Nowoczesny, 8-kanałowy rejestrator DS-7608NXI-K1 IP marki Hikvision, który przystosowany jest do zapisywania obrazu z kamer IP o rozdzielczości do 12 Mpix. Niezależne wyjścia HDMI/VGA umożliwiają podłączenie dwóch monitorów. Co więcej, widok na każdym wyjściu może być niezależnie konfigurowany, dzięki czemu można np. ustawić różne podziały okien, na których można wyświetlać obraz z dowolnej kamery. 1 port SATA pozwala na podłączenie dysku twardego, o max. pojemności 10 TB. W sytuacji, gdy pamięć będzie pełna, uruchomi się automatyczne nadpisywanie, które zapobiega utracie najnowszych nagrań i danych. Porty USB umożliwiają podłączenie pendrive'a lub zewnętrznego dysku, a także skopiowanie fragmentów nagrania na zewnętrzny nośnik danych.    

Rejestrator DS-7608NXI-K1 posiada technologię detekcja ruchu 2.0 oraz AcuSense, która pozwala na filtrowanie obiektów typu człowiek oraz pojazd. Kamery do 4 Mpix, które nie posiadają funkcji AcuSesne i detekcji ruchu 2.0, mogą być wspierane pod tym kątem przez rejestrator na 2 kanałach. Jeśli zaś do rejestratora podłączone zostaną urządzenia z funkcją AcuSense i detekcją ruchu 2.0, to zostaną obsłużone na wszystkich kanałach z maksymalną rozdzielczością. Technologia, dzięki swojemu zaawansowaniu, może odfiltrować niemal wszystkie fałszywe alarmy. Rejestrator cechuje również opcja analizy i detekcji twarzy, realizowana na wszystkich kanałach. Co więcej, rejestrator obsługuje zdarzenia VCA, co w połączeniu z AcuSense umożliwia tworzenie ochrony perymetrycznej, która wzbogacona jest o filtrowanie fałszywych alarmów.   

     

AI i technologia AcuSense     

Wśród systemów monitoringowych sztuczna inteligencja jest niezwykle istotna. Dzięki temu możliwe jest tworzenie zaawansowanych projektów i wysoce skutecznych nagrań. Urządzenia z technologią AcuSense analizują obraz, opierając się o algorytm deep learning, czyli algorytm głębokiego uczenia. Algorytm analizuje samodzielnie wzorcowe zdjęcia i nagrania, na podstawie których może wyszukiwać wspólne cechy, tworząc odpowiednie połączenia. W taki sposób budowane są warstwy, które odpowiadają za wykrywanie określonych cech. Co za tym idzie, większa ilość warstw pozwala na dokładniejszą analizę. Z tego powodu warto trenować urządzenie przy użyciu dużej liczby danych. Jedynie wielowarstwowe sieci zbierają informacje i wykonują odpowiednie działania, takie jak automatyczna ekstrakcja i reprezentacja cech, występujących w danych, które uczą sieć rozpoznawać twarze, marki pojazdów, czy nawet gatunki zwierząt czy zdarzenia. Powyższy model rejestratora wyposażony jest w dwie bardzo ważne funkcje AI, takie jak:  

     

ochrona perymetryczna — filtrowanie obiektów typu człowiek/pojazd,  

rozpoznawanie twarzy — analizowanie wraz z detekcją twarzy, porównywaniem twarzy oraz tworzenie ich bibliotek.  

     

Ważne! Jednocześnie może działać wyłącznie jedna inteligentna funkcja, co za tym idzie, gdy włączymy ochronę perymetryczną to rozpoznawanie twarzy nie będzie dostępne i odwrotnie.  

     

Ochrona perymetryczna  

Ochrona perymetryczna, znana również pod nazwą ochrona obwodowa, umożliwia wczesne wykrywanie osób, próbujących wtargnąć za granicę obszaru chronionego. Odporność urządzenia na fałszywe alarmy, jest bardzo istotna podczas budowy systemu monitoringowego. Dzieje się tak, ponieważ w podstawowych urządzeniach alarmy często były wywoływane poprzez np. zwierzęta, opady atmosferyczne czy poruszany przez wiatr liść. Kamery i rejestratory, które wspierają technologię AcuSense, opierają się na algorytmie głębokiego uczenia, dzięki czemu są one w stanie odróżnić ludzi i pojazdy, a następnie odfiltrować je, co pozwoli na eliminację fałszywych alarmów. Takie rozwiązanie zwiększa skuteczność urządzenia nawet o 90%. Rejestrator DS-7616NXI-I2/S może pochwalić się filtrowaniem fałszywych alarmów, w przypadku kamer bez technologii AcuSense, aż na 4 kanałach, natomiast w przypadku kamer wspierających technologię, będą one w pełni obsłużone na wszystkich kanałach.  

     

Analiza twarzy  

Rejestrator wspiera funkcję przechwytywanie twarzy. W sytuacji, gdy kamera nie posiada funkcji przechwytywania twarzy, to zostanie ona zrealizowana na jednym kanale rejestratora. Urządzenie pozwala też na utworzenie bibliotek z twarzami, które mogą stanowić podstawę do realizowania sterowania. Dodatkowo istnieje możliwość wgrania zdjęcia w celu przeszukania bazy danych.  

     

Detekcja ruchu 2.0    

Rejestrator pozwala na podłączanie na wszystkich kanałach kamer, które posiadają algorytm detekcji ruchu 2.0. Takie zastosowanie pozwala na skuteczne ograniczenie fałszywych alarmów, poprzez kwalifikację obiektów typu człowiek oraz pojazd. Rejestrator zapisuje nagrania, a następnie można je w bardzo prosty sposób przeszukać pod kątem spełnienia kryteriów (człowiek lub pojazd). W przypadku podłączenia do rejestratorów tradycyjnych kamer bez tej funkcji, to rejestrator pozwala na rozszerzenie funkcji kamer o detekcję ruchu 2.0 w ilości kanałów wskazanych w specyfikacji modelu.  

     

Kompresja H.265, H.265+    

Kompresja ma duży wpływ na zaawansowanie urządzenia — im lepszy i nowocześniejszy rodzaj, tym zmniejsza się zapotrzebowanie na pasmo, zachowując odpowiednią jakość. Jednym z wydajniejszych sposobów konwersji jest H.265. W porównaniu do poprzednika, czyli H.264, ogranicza nawet o połowę strumień danych oraz zapotrzebowanie na pojemność dyskową. Co za tym idzie, można z powodzeniem stosować mniejsze pojemnościowo dyski twarde lub wydłużyć czas przechowywania nagrań. Udoskonalona wersja H.265+ została przystosowana do pracy w systemach monitoringu CCTV. Ich zastosowanie pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć strumień danych.  

     

     

Oprogramowanie klienckie        

iVMS-4200 jest oprogramowaniem przeznaczonym do zarządzania i nadzoru nad systemem bezpieczeństwa firmy Hikvision — rejestratory, wideodomofony, kontrola dostępu, dekodery, itd. Oprogramowanie umożliwia czuwanie nad wszystkimi systemami przy pomocy podglądu z kamer. Możliwe jest odtwarzanie nagrań, zdalna konfiguracja czy obsługa zdarzeń, itd.  

     

     

  

     

           d1184.jpg        

      

Widok okna logowania do oprogramowania klienckiego iVMS-4200 (v3)     

     

Telefony komórkowe również mogą mieć zdalny podgląd na obraz na żywo. Taką możliwość daje aplikacja mobilna Hik-Connect na system Android oraz iOS. Aplikacja wykorzystuje sieć Wi-Fi, 2G lub 3G. Aplikacja umożliwia łączność za pomocą adresów IP oraz poprzez chmury P2P.  

     

Dane techniczne:  

Kod produktu

K22069

Model

DS-7608NXI-K1

Marka

Hikvision    

Rodzaj produktu     

Rejestrator IP    

Seria

Seria NXI-K AcuSense

Typ

Standardowy

Parametry       

Liczba kanałów

8

Pasmo

wejściowe     

80 Mb/s

wyjściowe

80 Mb/s

Tryby wyjść

HDMI 1/VGA 1

Niezależne

Max. rozdzielczość wyjść     

HDMI 1

4K (3840x2160 Pix)

VGA 1

1920x1080 Pix

     Kodowanie/Dekodowanie         

standardy kompresji     

H.265+. H.265, H.264+, H.264    

max. rozdzielczość nagrywania         

12 Mpix

synchroniczne odtwarzanie

8 kanałów

max. możliwości dekodowania

Włączone AI: 1 kanał 12 Mpix, 1 kanał 8 Mpix, 3 kanały 4 Mpix, 6 kanałów 1080p      
Wyłączone AI: 1 kanał 12 Mpix, 2 kanały 8 Mpix, 4 kanały 4 Mpix, 8 kanałów 1080p

Dysk twardy         

     

ilość złączy SATA II      

1

max. pojemność każdego dysku              

10 TB       

USB      

2.0      

2       

Dwukierunkowe audio

Tak       

Audio      

wejście      

1, RCA (2.0 Vp-p, 1 kꭥ)       

wyjście      

1, RCA (liniowe, 1 kꭥ)       

Wejścia/wyjścia alarmowe

Nie

Ethernet   

1x RJ-45 10/100/1000 Base-T

Wbudowany switch PoE

Nie

Aplikacje klienckie      

iVMS-4200, Hik-Connect, Hik-Central       

Archiwizacja

USB, zdalna

Protokoły sieciowe

DDNS, DHCP, DNS, HTTP, HTTPS, IPv4, IPv6, iSCSI, ISUPI, NFS, NTP, RTSP, SADP, SMTP, SNMP, TCP/IP, UPnP

Funkcje smart

AcuSense

filtr fałszywych alarmów

na 2 kanałach dla kamer bez funkcji AcuSense (max. 4 Mpix), na wszystkich kanałach dla kamer z funkcją AcuSense    

Detekcja ruchu 2.0

filtr fałszywych alarmów

na 2 kanałach dla kamer bez funkcji detekcji ruchu 2.0 (max. 4 Mpix), na wszystkich kanałach dla kamer z funkcją detekcji ruchu 2.0

Rozpoznawanie twarzy        

biblioteka zdjęć twarzy

16 bibliotek

20 000 zdjęć

analiza i detekcja twarzy

Porównywanie zdjęć twarzy, Przechwytywanie twarzy, Wyszukiwanie zdjęć twarzy    

porównywanie zdjęć twarzy

4 kanały

skuteczność analizy i detekcji twarzy     

Przechwytywanie twarzy na 1-kanale

Uwagi

Detekcja ruchu 2.0, ochrona perymetryczna (AcuSense) i analizy twarzy nie mogą działać równocześnie, jeśli funkcje te są realizowane przez rejestrator. Kamery z funkcją AcuSense i detekcją ruchu 2.0 mogą być obsłużone niezależnie na wszystkich kanałach.

Obsługa detekcji ruchu i funkcji VCA

Tak

Dodatkowe funkcje

ANR

Pozostałe

Zasilanie

DC

12 V

DC

max. 18 W

Zakres temperatury pracy

-10...+55°C

Dopuszczalna wilgotność

10...90%    

Wymiary (WxDxH)

320x240x48 mm

Masa

1,9 kg

 

Czytaj więcej
Szczegóły Produktu
K22069

Arkusz danych

Producent
Hikvision
Ilość kanałów
8
Recenzje
No comments

Home

Settings

Menu

Utwórz bezpłatne konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się