Click for more products.
No produts were found.
PorównajUlubione

Jaką kamerę wybrać?

Wysłany dnia2 Miesięcy temu przez
Ulubione0

Coraz częściej spotykamy się z systemami monitoringu nie tylko w miejscach publicznych — w sklepach, na ulicach, restauracjach itp. Ludzie stawiają na bezpieczeństwo, które może im zagwarantować posiadanie monitoringu, w skład którego wchodzą coraz to nowocześniejsze kamery, cechujące się wieloma nowatorskimi rozwiązaniami technologicznymi. Posiadanie takiego urządzenia nie tylko daje gwarancję bezpieczeństwa i kontroli, ale również pozwoli doglądać, co np. w danym czasie robią nasze zwierzaki pozostawione w domu.

Kamera na miarę potrzeb

Rynek oferuje naprawdę szeroki wachlarz możliwości związanych z kamerami. Jest ich w istocie bardzo wiele, a każda z nich posiada indywidualne cechy charakterystyczne, które sprawdzą się w danych sytuacjach. Bywa, że prowadząc działalność gospodarczą, np. jakiś sklep, chcemy mieć stały wgląd na to, co się dzieje oraz chcemy mieć pewność, że każda sytuacja, związana z działalnością przestępczą, zostanie odnotowana. Nagrania z kamer świetnie sprawdzą się jako dowody lub po prostu pomogą w identyfikacji sprawcy. W takich miejscach do zdarzeń najczęściej dochodzi pod osłoną nocy. Dlatego warto zaopatrzyć się w kamerę, która posiada dobry oświetlacz podczerwieni o dużym zasięgu, dzięki czemu pole widzenia będzie dobrze naświetlone, a prześwietlenie, czy też niedoświetlenia, nie będą występować. Dodatkowo idealnie byłoby, aby obraz z kamer przez cały czas był dostępny w kolorach, dzięki czemu każdy ważny szczegół zostanie prawidłowo zaakcentowany, co również będzie bardzo przydatną opcją. Wydobywanie odpowiedniej głębi kolorów, czy redukcja szumów, byłoby równie istotnymi cechami. Te wszystkie rozwiązania posiada nowoczesna kamera, która znajduje się w ofercie sklepu Alarm House, mowa tu o urządzeniu DS-2CD2347G2-L(C). Sprzęt ten, jak i inne pokrewne do niego doskonale spełnią swoją rolę w miejscach, gdzie szczególnie ważne jest bezpieczeństwo i obserwowanie terenu 24 godzin na dobę.Obraz przed redukcją szumów Obraz po redukcji szumów
Obraz przed redukcją szumów Obraz po redukcji szumów


Jaką kamerę wybrać do domu jednorodzinnego?

Zapewnienie bezpieczeństwa jest bardzo ważne, zwłaszcza we własnym domu. Często bywa, że pomimo licznych udogodnień związanych z systemami alarmowymi, dalej nie czujemy się dostatecznie bezpieczni. W takich sytuacjach może pomóc zaopatrzenie się w kamerę. Na takie rozwiązania stawiają bardzo często osoby, które kolekcjonują cenne przedmioty, lub po prostu posiadają drogi sprzęt i wyposażenie domu. Jednak coraz częściej możemy zauważyć, że nawet ludzie, którzy nie posiadają żadnych spektakularnych przedmiotów w domu, pragną poczuć się bezpiecznie. Nie ma w tym nic dziwnego, dla złodzieja bowiem każda okazja jest dobra. Kamery jednak przydają się nie tylko w sytuacjach, gdy jakaś nieproszona osoba zamierza ukraść coś z naszej posesji, czasem po prostu można odnotować jakieś dziwne sytuacje ze strony osób, które nie są życzliwe.
Wybierając kamerę do domu, na samym początku trzeba zastanowić się, gdzie urządzenie będzie umieszczone, gdyż inny typ kamery sprawdzi się lepiej na zewnątrz, a jeszcze inny doskonale będzie pełniło swoją funkcję wewnątrz murów. Kamery, które będą znajdowały się na zewnątrz, powinny mieć odpowiednią obudowę o wysokiej klasie szczelności, dzięki czemu wilgoć nie zagrozi naszemu urządzeniu. Dodatkowo konieczne jest, aby sprzęt był przystosowany zarówno do pracy w niższych, jak i wyższych temperaturach. Takie rozwiązanie sprawi, że nawet przy najbardziej niesprzyjających warunkach atmosferycznych, kamera będzie działała bez zastrzeżeń.
Urządzenia, które będą znajdowały się w środku budynków, nie muszą charakteryzować się doskonałą szczelnością czy wytrzymałością na skrajnie wysokie i niskie temperatury. W takich sytuacjach sprawdzi się klasyczne rozwiązanie z podstawowymi opcjami, takimi jak: wysoka rozdzielczość, oświetlacz podczerwieni. Dzięki temu obraz będzie dobrze widoczny nawet w sytuacjach z ograniczonym dostępem światła. Urządzenie, posiadające takie cechy i które jest przeznaczone do stosowania wewnątrz budynków, a także zawiera dodatkowe ciekawe cechy, takie jak szeroki kąt widzenia (180°) to DS-2CD2345G0P-I. W rozwiązaniach dla domu ważne jest, aby móc mieć stały podgląd na to, co się dzieje na posesji i w czterech ścianach, nawet gdy jesteśmy z dala od komputera. Wspomniany sprzęt powiązany jest z aplikacją na urządzenie mobilne, dzięki czemu będzie można w każdej chwili sprawdzić rejestrowany obraz na żywo.

Pomoc w wyborze

Wiedząc, do czego potrzebna będzie kamera, możemy już znacznie zawęzić poszukiwania. Wybierając sprzęt do jakiegoś sklepu czy magazynu, będziemy potrzebowali bardziej zaawansowanego urządzenia niż do zwykłego domowego użytku. Jeśli jednak dalej posiadamy jakiekolwiek wątpliwości związane z dokonaniem wyboru odpowiedniej kamery, to zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Z przyjemnością podzielimy się naszą wiedzą i pomożemy wybrać taki sprzęt, który spełni wszystkie oczekiwania.

Related articles
Leave a Comment
Leave a Reply

Home

Settings

Menu

Utwórz bezpłatne konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się