Click for more products.
No produts were found.
Porównaj

Uniwersalny miernik instalatora DSM 31

Kod: R10230
355,00 zł netto
436,65 zł brutto
 

Sprawdzony sprzęt polskiej dystrybucji

 

Natychmiastowa wysyłka

 

Wsparcie techniczne do zakupionych produktów

Do porównania0
Opis

Gwarancja: 2 lata

Miernik DSM-31 R10230 to uniwersalne urządzenie dedykowane instalatorom wykonującym instalacje TV. Prosta obsługa miernika pozwala każdemu samodzielnie wykonać taką instalację. Urządzenie służy do ustawienia anten satelitarnych, anten telewizji naziemnej oraz identyfikacji kabli koncentrycznych. Co więcej, urządzenie mierzy prąd i napięcie w danej linii. Przy użyciu sumatora fonii (w komplecie) można zidentyfikować dowolnego satelitę.

Trzy podstawowe tryby pracy miernika:
 • SAT1 - szerokopasmowy pomiar telewizji satelitarnej (analogowa, DVB-S, DVB-S2),
 • TV naziemna - szerokopasmowy pomiar sygnału telewizji naziemnej (460-860 MHz: analogowa, DVB-T),
 • Identyfikacja Kabla - identyfikacja maksymalnie 8 różnych kabli koncentrycznych.
SAT1
Szerokopasmowy pomiar sygnału TV SAT- analog, DVBS, DVBS2.
 • Funkcja PEAK HOLD - zatrzymanie na wyświetlaczu wartości maksymalnej.
 • BEEP - narastający sygnał dźwiękowy wraz z poziomem sygnału.
 • Pomiar napięcia w linii z dokładnością 0,1V. Bardzo przydatna funkcja umożliwiająca np. ocenę poprawności napięć przy obu polaryzacjach. Przy spadkach napięć np. na kablu, złączach, multiswitchu, konwerter może dostawać zbyt niskie napięcie i nie załączać górnego pasma.
 • Pomiar prądu w linii z dokładnością 1mA pozwala na ocenę poprawności połączeń i pracy konwertera oraz innych urządzeń zasilanych przez kabel koncentryczny (wzmacniacze, obrotnice, zwrotnice).
 • Wskaźnik polaryzacji V / H , oraz sygnału 22kHz, górne i dolne pasmo (Lo / Hi).
 • Podłączając: sumator fonii do tunera na wejście antenowe (z pomocą przejścia wt.F/wt.F) i wyjście fonii oraz słuchawki do miernika, instalator weryfikuje poprawność ustawienia anteny po słyszanym dźwięku wybranego na tunerze programu.
 • W trybie SAT1 FINE miernik jest bardzo czuły i umożliwia precyzyjne ustawienie anteny SAT. Funkcja ta jest najczęściej wykorzystywana do śledzenia poziomu sygnału przy końcowym dokręcaniu śrub mocowania anteny.
TV naziemna
Szerokopasmowy pomiar sygnału TV (460 - 860MHz) - analogowa, DVB-T, DVB-T2.
 • Funkcja PEAK HOLD - zatrzymanie na wyświetlaczu wartości maksymalnej.
 • Pomiar napięcia i prądu w linii z dokładnością odpowiednio 0,1V i 1mA. Bardzo przydatna funkcja umożliwiająca ocenę poprawności połączeń i pracy urządzeń zasilanych przez kabel koncentryczny (wzmacniacze, obrotnice, zwrotnice).
 • Używając przycisku FINE można wybrać jeden z dwóch pomiarów: silny sygnał lub słaby sygnał (załączony wewnętrzny wzmacniacz miernika).
Identyfikacja Kabla
W tym trybie użytkownik zidentyfikować może kable koncentryczne. Służą do tego znaczniki kabli (4 sztuki w komplecie). Miernik rozpoznaje także przerwę i zwarcie na kablu.
W trybie SAT miernik wymaga podłączenia zasilania do konwertera anteny SAT (tunera SAT, zasilacza lub akumulatora do wejścia oznaczonego TUNER). W trybie TV naziemnej miernik nie podaje własnego zasilania do ewentualnego wzmacniacza. Jeżeli antena TV posiada wzmacniacz należy podłączyć zewnętrzny zasilacz lub akumulator do wejścia TUNER. Miernik zasilany jest z 9V baterii koniecznej tylko przy pracy w trybie Identyfikacja Kabli. Miernik stale monitoruje zużycie baterii – wskaźnik STAN BATERII.
Czytaj więcej
Szczegóły Produktu
R10230
Recenzje
No comments

Settings

Menu