Click for more products.
No produts were found.
PorównajUlubione

System kontroli dostępu — bezpieczeństwo w Twoim zasięgu

Wysłany dnia1 Miesiąc temu przez
Ulubione1

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak duży wpływ na nasze życie ma poczucie bezpieczeństwa. Słowo to wywołuje przeróżne emocje. Dla niektórych symbolem bezpieczeństwa jest dobra praca, która gwarantuje wysokie zarobki, dla jeszcze innych będzie to ciepło rodzinnego domu. Niezależnie od tego, po której stronie się znajdujemy, z pewnością warto zapoznać się z terminem „system kontroli dostępu”.

Definicja systemu kontroli dostępu.

Jak sama nazwa wskazuje, systemy kontrola dostępu, to nic innego jak zespół urządzeń elektronicznych, które mają za zadanie ograniczanie dostępu do niektórych miejsc. Najczęstsze zastosowanie takich urządzeń ma miejsce w domach, blokach, czy też w pracy. Są to naprawdę istotne urządzenia, które zapobiegają przedostanie się intruzom na teren posesji, a także ułatwiają życie w pracy. Dlaczego? Zdarza się, że duże firmy mają nawet kilkaset pracowników. W biurach często odbywa się rotacja ludzi. Niektórzy z pracowników odchodzą z pracy, inni zaś przychodzą do firmy. Jaki to ma związek z systemami kontroli dostępu? Otóż przy takiej dużej liczbie osób, nie sposób mieć kontrolę nad tym, kto otrzymuje klucze do biura. Może się zdarzyć, że pracownik, zanim odszedł z pracy, mógł dorobić sobie klucze. Jak wszyscy wiemy, w dzisiejszych czasach nie jest to ani trochę skomplikowane. Skutki takich czynów mogą być bardzo niekorzystne dla firmy. Dlatego właśnie w miejscach, gdzie przewija się bardzo dużo ludzi, łatwiej będzie, aby dostęp do firmy odbywał się poprzez specjalny brelok czy też kartę. Przedmioty te wystarczy przyłożyć do dedykowanego miejsca, najczęściej będzie to specjalnie oznaczony panel. Odpowiednio zaprogramowany breloczek, czy karta są bardzo bezpieczne, gdyż jest niemożliwe, aby we własnym zakresie dorobić taki przedmiot.

Co więcej, plusem stosowania takich urządzeń w pracy nie jest wyłącznie fakt, że są pewniejsze pod kątem bezpieczeństwa. Inną ciekawą cechą jest możliwość rejestracji czasu pracy. Jest to bardzo wygodna i interesująca alternatywa dla tradycyjnej listy obecności. W dużo bardziej precyzyjny sposób, system zarejestruje w pamięci godzinę przyjścia i wyjścia z pracy, co za tym idzie, czas będzie zliczany z dokładnością co do minuty, a nawet co do sekundy. Takie rozwiązanie sprawi, że nie będziemy musieli się martwić, iż ktoś pomyli się w zliczaniu, niekiedy bardzo cennych, nadgodzin.

Systemy kontroli dostępu nie tylko w pracy.

Część z nas uważa, że poza murami pracy urządzenia, takie jak systemy kontroli dostępu są zbędne. Jednak prawda jest zgoła inna. Nowoczesne urządzenia sprawdzają się doskonale w domowym zaciszu. Tym sposobem będzie można mieć pewność, że do domu nie wchodzi nikt obcy. W takich sytuacjach świetnie sprawdzi się urządzenie z czytnikiem linii papilarnych. Takie nowoczesne rozwiązanie, jak terminal z modułem odcisków palców, można znaleźć w naszym sklepie. Ten nowatorski terminal pozwala zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa, tak samo, jak terminal z wideorejestratorem, który pozwoli na sprawdzenie, kto czeka po drugiej stronie, a co więcej będzie można zarejestrować podejrzane sytuacje.

Podsumowując, urządzenia z naszej nowej kategorii w sklepie — kontrola dostępu, są niezwykle przydatne i pomocne w codziennym życiu i funkcjonowaniu, zarówno w domowym zaciszu, jak i w pracy. Warto więc zapoznać się z produktami i zmienić swoje życie na lepsze i bezpieczniejsze.

Leave a Comment
Leave a Reply

Home

Settings

Menu

Utwórz bezpłatne konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się