Click for more products.
No produts were found.
PorównajUlubione

Podział produktów sieciowych

Wysłany dnia1 Miesiąc temu przez
Ulubione1

Sieci komputerowe to pojęcia coraz częściej powszechne w naszym codziennym życiu. Towarzyszą nam one praktycznie na każdym kroku. Takie rozwiązania pozwalają na komunikację między urządzeniami, dzięki czemu codzienna praca w firmie jest dużo prostsza. W skład takich sieci wchodzą co najmniej dwa komputery, połączone kablem lub siecią Wi-Fi, dzięki czemu możliwa jest komunikacja między urządzeniami, przesyłanie informacji. Jednak, aby sieć mogła prawidłowo funkcjonować i dobrze pracować, potrzebne są inne urządzenia.

Ważne sprzęty sieciowe

Produkty sieciowe, to urządzenia, które ułatwiają tworzenie sieci komputerowych. Pozwalają one na rozsyłanie Internetu na dalsze odległości czy łączenie wielu urządzeń. Do najważniejszych sprzętów sieciowych można zaliczyć punkty dostępowe, switche, routery. Bez powyższych produktów nie byłoby możliwe prawidłowe funkcjonowanie, przez co przykładowo nauka w szkole czy praca nie byłaby możliwa.

Punkty dostępowe

Głównym zadaniem punktów dostępowych jest transmitowanie sygnału sieciowego. Dzięki temu urządzenia np. telefony mogą łączyć się z Internetem, nawet w znacznej odległości od modemu emitującego sygnał internetowy. Rola Internetu jest bardzo istotna w sieciach, gdyż to właśnie dzięki niemu będzie można przesyłać dane i się komunikować. Punkty dostępowe to sprzęty sieciowe doskonale sprawdzające się zwłaszcza w sieciach bezprzewodowych. Obecnie na rynku dominują produkty TP-Link, które mogą pochwalić się bardzo dobrymi parametrami. Produkty te są niezawodne i istnieje wiele różnych wersji, które sprawdzą się zarówno w rozwiązaniach zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

Switche

Prawidłowe funkcjonowanie sieci, zwłaszcza tych większych, nie może obyć się bez switchy. Takie produkty sieciowe pozwalają na łączenie ze sobą wielu segmentów sieciowych. Dzięki temu, niezależnie od wielkości naszej sieci, będziemy mogli zapewnić doskonałą komunikację, nawet pomiędzy urządzeniami, które są daleko od siebie. Powyższe rozwiązania szybko zyskały uznanie wśród osób, które na co dzień korzystają z sieci komputerowych. Sprzęty sieciowe w tej postaci występują w wielu wersjach, dzięki czemu z łatwością dopasujemy produkt do naszych potrzeb.

Routery

Produktem, który stanowić będzie podstawę urządzeń sieciowych to nic innego ja router. To właśnie za dzięki niemu dzielona jest sieć internetowa przewodowa lub też bezprzewodowa, pomiędzy urządzenia. Za jego pomocą możliwe jest łączenie sieci komputerowych, można zatem powiedzieć, że stanowi węzeł komunikacyjny. Istnieje bardzo dużo modeli takich sprzętów, mogą one pracować w 2,4 GHz lub 5 GHz.

Jakiej marki sprzęty sieciowe wybrać?

W Polsce rynek sieci zdominowany jest przez markę TP-Link. Wieloletnie doświadczenie i różnorodność pod kątem parametrów i dostosowania do różnych celów sprawiają, że z łatwością będzie można wybrać produkty, które doskonale sprawdzą się przy danych wymaganiach. Marka cieszy się dużym zaufaniem, dlatego sieć internetową można z powodzeniem oprzeć na “TP-Link'u”.

Jakie produkty sprawdzą się w domu jednorodzinnym?

Domowe rozwiązania potrzebują zupełnie innych rozwiązań. Dzieje się tak, ponieważ zazwyczaj w swoim zaciszu posiadamy 1-3 komputery i parę innych urządzeń, takich jak drukarka. W takich przypadkach sprawdzą się niewielkie urządzenia, które posiadają kilka wejść do połączenia i stworzenia sieci. W domkach jednorodzinnych zdecydowanie sprawdzi się takie urządzenie jak np. TL-MR3420. Urządzenie pozwoli na szybkie stworzenie sieci zarówno przewodowej, jak i bezprzewodowej. Można dodatkowo zaopatrzyć się w punkt dostępowy, który pozwoli zwiększyć zasięg transmisji danych, w takim wypadku sprawdzi się TP-LINK EAP110.

Router 3G/LTE TP-LINK TL-MR3420 Bezprzewodowy punkt dostępowy TP-LINK EAP110Urządzenia sieciowe do sieci monitoringowych

Sieci monitoringowe potrzebują dużo bardziej profesjonalnych urządzeń, które pozwolą połączyć ze sobą wiele kamer, rejestrator itp. W takich przypadkach sprawdzi się urządzenie, które posiada od kilku do kilkunastu wejść, dzięki czemu z łatwością połączymy wszystkie urządzenia. Produkt, który świetnie sprawdzi się w powyższej sytuacji to TP-Link TL-SG1016D. Powyższe rozwiązanie pozwoli na doskonałe i szybkie połączenie sieci monitoringowej, a dodatkowo cena jest bardzo atrakcyjna, dzięki czemu zoptymalizujemy koszty monitoringu.

Switch TP-Link TL-SG1016D
Related articles

Rodzaje i skład sieci komputerowych

przezMarlena 4 Miesięcy temu
Ulubione
Leave a Comment
Leave a Reply

Home

Settings

Menu

Utwórz bezpłatne konto, aby zapisać ulubione przedmioty.

Zaloguj się

Utwórz bezpłatne konto, aby korzystać z list życzeń.

Zaloguj się