Click for more products.
No produts were found.
Porównaj

Zarabianie keystone'ów kategorii 5e kablem sieciowym

Wysłany dnia7 Miesięcy temu przez

Kolejny raz wracamy do naszego poradnika, dotyczącego przewodu sieciowego kategorii 5e. Tym razem pod lupę bierzemy keystone kategorii 5e. Nie jest to skomplikowany proces, niemniej potrzeba do jego wykonania odpowiedniej wiedzy, dotyczącej wszystkich etapów, a także kolejności układania przewodów. Zanim jednak przejdziemy do poradnika, to przybliżymy, czym tak właściwie są wspomniane już keystone’y kategorii 5e.


Czym są keystone’y kategorii 5e?


Wyrażenie "keystone’y kategorii 5e" odnosi się do elementów infrastruktury sieciowej, a konkretnie do złączy RJ-45 stosowanych w sieciach komputerowych do przesyłania sygnałów Ethernet z prędkością do 1 Gb/s (gigabit na sekundę).

Keystony kategorii 5e to złącza, które spełniają normę kategorii 5e (Cat 5e) określoną przez Telecommunications Industry Association (TIA) i Electronic Industries Alliance (EIA). Norma ta określa minimalne wymagania dotyczące jakości przewodów i złącz RJ-45, aby zapewnić odpowiednie parametry transmisji danych w sieciach Ethernet z prędkością do 1 Gb/s.

Keystone’y kategorii 5e są nadal stosowane w wielu sieciach komputerowych, chociaż w nowszych instalacjach coraz częściej zastępowane są keystone'ami kategorii 6 lub 6a, które pozwalają na przesyłanie danych z jeszcze większą prędkością.

Keystone’y kategorii 5e są dostępne w różnych formatach, takich jak pojedyncze gniazda RJ-45, podwójne lub potrójne gniazda RJ-45, a także patch paneli z wieloma gniazdami RJ-45, które umożliwiają łatwe i estetyczne połączenie przewodów ethernetowych w instalacjach sieciowych.

W instalacjach sieciowych zwykle stosuje się keystone'y kategorii 5e wraz z patch panelami, które umożliwiają przeprowadzenie połączeń między urządzeniami w sieci za pomocą przewodów ethernetowych. Keystone’y kategorii 5e są zazwyczaj montowane w specjalnych ramkach keystone, które umożliwiają łatwe i szybkie instalowanie i wymienianie złączy.


Narzędzia potrzebne do zarobienia keystone’a kategorii 5e

Elementy, które wchodzą w skład zarobionego keystone’a to oczywiście przewód sieciowy oraz keystone. Zarówno keystone, jak i przewód powinien być tej samej kategorii. W tym przypadku będzie to kategoria 5e. Poniżej można przyjrzeć się pełnemu spisowi wszystkich niezbędnych rzeczy.

To, co może mylić na pierwszy rzut oka, jest fakt, że mimo iż moduł jest beznarzędziowy, to potrzebne są dwa przyrządy pomocne przy montowaniu. Wiąże się to z tym, że faktycznie do ułożenia przewodów w module nie potrzebujemy żadnych narzędzi zaciskowych, jednak konieczne są inne do precyzyjnego ściągnięcia izolacji czy do przycięcia nadmiaru przewodów. Na grafice znajdziemy wszystkie niezbędne przedmioty, w celu lepszego zobrazowania.Kroki zarabiania keystone’a kategorii 5

W tym etapie szczegółowo przyjrzymy się wszystkim etapom, które dodatkowo zostaną przedstawione na poniższych grafikach. Dzięki temu wiedza będzie spójna i z łatwością będzie można przechodzić do kolejnych kroków.


Krok pierwszy

Jak pewnie większość z was już się domyśla, pierwszym etapem zarabiania keystone'a kat.5e będzie oczywiście ściągnięcie izolacji. Robimy to za pomocą zaciskacza HT-210C. Dookolnym ruchem przecinamy warstwę izolacji, dzięki czemu będzie możliwe swobodne jej zsunięcie.


Krok drugi


Otwieramy keystone i wyciągamy biały element z opisami kolorów, zgodnie z którymi będziemy układać przewody. My polecamy układanie w zgodzie ze standardem B.
Krok trzeci


Element przewlekamy kablem sieciowym i zgodnie ze standardem B układamy przewody. Powinno to wyglądać tak, jak na zdjęciu poniżej.


Krok czwarty


W tym miejscu przydadzą nam się szczypce tnące boczne. Dzięki nim będzie można precyzyjnie uciąć nadmiar przewodów, nie martwiąc się, że uszkodzimy nasz kabel. Przycięte przewody powinny wyglądać jak na grafice poniżej.


Krok piąty


Nawinięty i przycięty przewód wkładamy odpowiednio w keystone’a, efekt powinien prezentować się jak na grafice poniżej. Dociskamy czarne zaciskacze, dzięki czemu, kabel będzie unieruchomiony.
Zarobiony keystone


Efekt końcowy prezentuje się następująco. Po zarobieniu warto przetestować keystone’a, aby mieć pewność, że urządzenie działa poprawnie.

Powiązane produkty
Kod: J2303
4,15 zł netto
5,10 zł brutto

Moduł Keystone idealnie sprawdzi się do budowy nieekranowanych gniazd abonenckich oraz punktów krosowych w instalacjach zgodnych z ANSI/TIA/EIA 568 kat.5e oraz ISO/IEC 11801 i EN 50173 klasy D. Uniwersalne mocowanie umożliwia łatwy montaż w panelach krosowych oraz puszkach naściennych/podłogowych.

Kategoria 5e; klasa D,
Złącza IDC110; Krone,
Beznarzędziowy montaż,
Kontakty z fosforobrązu platerowanego złotem,
Kodowanie kolorowe zgodne z 568A i 568B.

Related articles
Leave a Comment
Leave a Reply

Settings

Menu